Pływanie i Sprawność na Torze to też dobra zabawa!

Również w czwartek 20.02.2020 nasza szkoła organizowała zawody w pływaniu i torze sprawności dla klas trzecich z gminy Kórnik.

‼W zawodach wzięło udział 140 uczestników! 3 klasy z SP1 Kórnik, 2 klasy z SP Kamionki oraz SP Radzewo‼

Zawody miały na celu promowanie sportu wśród dzieci, wprowadzanie ich do świata sportowej rywalizacji, w którym trzeba się zmierzyć nie tylko ze sobą ale i z innymi uczestnikami w warunkach fair play. Dzieci dobrze się bawiły, i super kibicowały swoim kolegom i koleżankom!

W pływaniu rywalizacja miała miejsce na dużym i małym basenie.
Na hali natomiast wszyscy mieli do pokonania taki sam tor przeszkód.
W każdej kategorii nagradzana była trójka najlepszych (dziewczęta i chłopcy osobno).

Duży Basen:

1. Ignacy Graliński (Radzewo) 41,3 s
2. Jakub Stolarski (Kórnik) 41,4 s
3. Eryk Pyrzowski (Kórnik) 42,8 s

W klasyfikacji końcowej szkół:
1. SP 1 Kórnik
2. SP Kamionki
3. SP Radzewo

Wszyscy uczestnicy zasługują na wielkie brawa! Gratulujemy zwycięzcom, a dziś zwyciężyli wszyscy! Przełamywanie strachu przed rywalizacją i walka z samym sobą to duże wyzwanie! Dlatego też cieszymy się, że udało się przekonać tak liczną grupę do udziału we wspólnej zabawie!
Mamy nadzieję, że ta pierwsza próba zorganizowania zawodów dla całej gminy będzie pozytywnie odebrana i następnym razem wystartują już wszystkie szkoły z gminy!
Dziękujemy Nauczycielom wf’u naszej “Jedynki” za zorganizowanie imprezy oraz uczniom klasy 7A i 8AB za ogarnięcie wszystkiego i prowadzenie zawodów. Dla nich to też niezły bagaż doświadczenia i duża odpowiedzialność, dlatego brawa również się należą (przygotowują jeszcze filmik z zawodów który udostępnimy… jak będzie gotowy)! Dziękujemy również OAZIE za udostępnienie basenu i hali na czas zawodów!
Do zobaczenia następnym razem!