Kórniczanki mistrzyniami Powiatu Poznańskiego!!

W czwartek 27.02.2020 w Plewiskach odbył się finał powiatu poznańskiego w koszykówce dziewcząt Igrzysk Dzieci (2007 i młodsze).
W turnieju udział wzięły 4 szkoły.

▪Gospodynie turnieju – SP 2 Plewiska
▪SP 2 Suchy Las
▪SP 4 Swarzędz
▪SP 1 Kórnik

Reprezentacja SP 1 Kórnik (klasy 5e i 6e):
Amelia Blejwas
Barbara Bruczyńska
Weronika Czarnecka
Liliana Gabryelewicz
Michalina Guziana
Natalia Jankowska
Daria Melnyk
Amelia Promińska
Maja Sołowiej
Amelia Walkowiak
Ida Zygmanowska

Po losowaniu rozegraliśmy mecze kolejno:

SP 2 Plewiska – SP 1 Kórnik
Był to pierwszy mecz naszych dziewczyn w tegorocznej edycji mistrzostw więc nie do końca wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać. Udało się jednak szybko objąć prowadzenie i każda zawodniczka dołożyła swoją cegiełkę do zwycięstwa w tym meczu.

SP 2 Swarzędz – SP 1 Kórnik
W drugim meczu dziewczyny trochę się rozbiegały i zdecydowanie pewniej poruszały się po boisku. Dużo kontrataków zamienionych na punkty i gra ułożyła się na naszą korzyść.

SP 2 Suchy Las – SP 1 Kórnik
Zarówno drużyna z Suchego Lasu jak i z Kórnika do tego meczu podchodziła bez porażki. Mecz zapowiadał się ciekawie i emocjonująco. Początek meczu należał jednak całkowicie do rywalek. Nasze dziewczyny nie potrafiły złożyć akcji zespołowej, popełniały błąd za błędem, co bardzo odczuły bo po pierwszej połowie było 14:4 Suchego Lasu.
Wydawało się, że sytuacja jest krytyczna, ale nasze walczaki nie poddały się i zaczęły odrabiać straty dzięki zdecydowanie lepszej obronie w kolejnej części gry. Dużo walki o każdy kawałek parkietu z jednej i drugiej strony. Po trzech kwartach było 21:18, czyli tę część meczu nasze dziewczyny wygrały 14:7!
W czwartej kwarcie padły tylko dwa kosze! Oba nasze!

Na 4 minuty do końca “Pycia” rzutem za 3 punkty wyrównała wynik meczu, a potem po wielu próbach z obu stron nasza “Pamcia” zdobyła kosz na nieco ponad minutę do końca dający prowadzenie. Ostatnie akcje to próba dobrej obrony bez faulowania iii uff ledwo!
Udało się!
Końcowy wynik to 21:23 dla SP 1 Kórnik!

Super spisał się oddział maluchów z 5 klasy. Dziewczyny były pozytywnym wsparciem dla starszych koleżanek i dobrze wykorzystały swój czas na boisku! Oby tak dalej!
Dzięki wywalczonemu zwycięstwu zostaliśmy po raz kolejny mistrzyniami powiatu w koszykówce Igrzysk Dzieci!

GRATULACJE!
No i awans! Zarówno SP 1 Kórnik jak i SP 2 Suchy Las awansowały do następnego etapu rozgrywek (rejony). Gratulujemy awansu obu szkołom i życzymy powodzenia dalej a to już we wtorek! w OAZA Kórnik odbędzie się półfinał rejonu Zachód w którym zagrają:

Szkoła z Rogoźna, Sierakowa oraz nasze Kórniczanki!
Zapraszamy wszystkich do kibicowania!
03.03.2020 start godzina 10:00!