Wycieczka do Cottbus

10 grudnia uczniowie klas 7 i 8 z opiekunkami pojechali na wycieczkę do Cottbus w Niemczech. Pobyt u naszych zachodnich sąsiadów zaczęliśmy od seansu „ Z Ziemi do Wszechświata” w Planetarium. Następnie pojechaliśmy do Manufaktury czekolady „Felicitas”, gdzie oglądaliśmy krótki film o historii zakładu i produkcji słodkości w czekoladowym kinie, delektując się kubkiem pysznej czekolady zdobiliśmy własną czekoladkę i mieliśmy okazję porozmawiać z właścicielką panią Goedele Matthyssen.

Na koniec słodkiej przygody zaopatrzyliśmy się w czekoladowe łakocie sprzedawane w firmowym sklepie i odwiedziliśmy mini zoo. Punktem kulminacyjnym naszego wyjazdu był Weihnachtsmarkt der 1000 Sterne – Jarmark Bożonarodzeniowy, który poprzez swoją atmosferę, zapachy i smaki wprowadził nas w nastrój nadchodzących Świąt.

Pogoda dopisała i wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Kórnika.

Skip to content