WIZYTA W MUZEUM CZEKOLADY

4 grudnia klasy 5b oraz 5e wraz z opiekunami, p. Dominiką Przybylską, p. Renatą Śniecińską i p. Barbarą Rozmiarek odwiedziły poznańskie Muzeum Czekolady. Dowiedzieliśmy się jak w ogóle powstaje czekolada (od upraw z dalekiego kraju aż po kuszącą tabliczkę dostępną w sklepie), posmakowaliśmy prawdziwych ziaren kakaowca, światowej nowości- czekolady rubinowej, a także  przesłodkich pralinek. Każdy uczeń stworzył tabliczkę czekolady wg własnego pomysłu i, chociaż pokusa była duża, zdołaliśmy dowieźć nasze autorskie wyroby cukiernicze do domu. Zanim jednak opuściliśmy Poznań, odwiedziliśmy jeszcze pełen atrakcji Plac Niepodległości gdzie dokonaliśmy przedświątecznych zakupów, np. kultowych skarpetek w reniferki lub mikołaje. Tak oto szczęśliwi, wyposażeni w smakołyki i zabawne upominki, wróciliśmy do Kórnika.

Skip to content