Kórniczanki podbijały Madryt!

Koszykarki z Kórnika gościły w Maju zespół Real Canoe z Hiszpanii na turnieju Tytus Cup. Dzięki współpracy udało się zorganizować rewizytę w stolicy Hiszpanii w dniach 05-09.12.2019

Trenerzy oraz zawodniczki z klas sportowych 6-8: Weronika B, Marietta, Gabi, Basia, Emilia, Wiktoria, Ola, Oliwia, Matylda, Melania, Basia B, Weronika Cz, Amelia z SP 1 Kórnik oraz Liwia z SP 51 od czwartku do poniedziałku nie tylko integrowały się i zwiedzały hiszpańską stolicę, ale ciężko pracowały nad techniką indywidualną z zawodniczkami Real Canoe oraz rozegrały 3 sparingi z miejscowymi zespołami rocznika 2007:

06-12-2019 o 19:00 z Baloncesto Torrelodones

07-12-2019 o 19:00 z Club Baloncesto Alcobendas

08-12-2019 o 12:00 z Real Canoe Natación Club

Na ostatnim treningu rozegrały mini turniej 5v5, w którym przemieszały się z koleżankami z Hiszpanii. Bilans ujemny jednakże, wielki bagaż doświadczenia i niezapomniane przeżycia na pewno przyniosą efekty w dalszym rozwoju sportowym naszych dziewczyn.

To nie koniec koszykarskich atrakcji. Była też okazja do zobaczenia w akcji wielkiego Real Madrid Basket, który ma w składzie między innymi takie gwiazdy jak Felipe Reyes, Sergio Llull czy Rudy Fernandez. Wielka hala i wielcy koszykarze w akcji to fantastyczny sposób na spędzenie niedzielnego popołudnia w gronie znajomych!

Poza sportem było również przechadzanie się po ulicach Madrytu w okresie przedświątecznym, pięknie zdobione miasto tętniące życiem, w którym samo wejście do centrum miasta w tym okresie to wielkie wyzwanie.

Dziękujemy:

Burmistrzowi Kórnika za pomoc w organizacji wyjazdu do Madrytu. Pani Magdzie Dłużyk za dopięcie wszystkiego na ostatni guzik. Rodzicom i zawodniczkom hiszpańskim za ugoszczenie naszych dziewczyn oraz trenerom Real Canoe za opiekę nad naszym sztabem szkoleniowym i dzielenie się wiedzą!

R.

Skip to content