Jasełka szkolne

19.12.2019r. w naszej szkole odbyły się jasełka dla uczniów klas 4-8. Udział w przedstawieniu brały dzieci niemal ze wszystkich roczników. W tegorocznych jasełkach narodzinom Pana Jezusa towarzyszyły scenki ukazujące tradycje i zwyczaje związane z obchodami Świąt Bożego Narodzenia w różnych krajach europejskich. Grupa polska (p. M. Gorzelańczyk) zaprezentowała kolację wigilijną w gronie rodzinnym przy stole, na którym znajduje się 12 potraw oraz tradycję łamania się opłatkiem. Dzieci hiszpańskojęzyczne (p. D. Przybylska) zaprezentowały świąteczną loterię oraz zwyczaj przynoszenia prezentów przez Trzech Króli. Najmłodsi uczniowie przedstawili tradycje brytyjskie związane z pisaniem kartek świątecznych i wieszaniem skarpet przy kominku (p. M. Tabaczka), a najstarsi, niemiecką tradycję ubierania choinki (p. D. Chmielewska). Różnorodność tradycji spowodowała, że mogliśmy usłyszeć wszystkie języki, których dzieci mogą uczyć się w naszej szkole- zarówno w dialogach pomiędzy uczniami, jak i we wspólnie zaśpiewanej w 4 językach kolędzie „Cicha noc”. Nad oprawą muzyczną czuwała p. Z. Zięta wraz ze szkolnym chórem oraz p. D. Sekuła. Za wspaniałą współpracę dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom, uczniom i ich rodzicom. Dzięki temu udało się po raz pierwszy w historii naszej szkoły zorganizować tak duże przedsięwzięcie.

  1. Wawrzyniak,
  2. Gorzelańczyk,
  3. Tabaczka
Skip to content