XIII REJONOWY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK W ZANIEMYŚLU

Jak co roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Zaniemyślu odbył się, XIII już, Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Jest to forma adresowana do dzieci przedszkolnych, jak też uczniów szkół podstawowych.

Uczestnicy występowali w pięciu kategoriach wiekowych /dzieci przedszkolne, kl. I-II, III-IV, V-VI, VII-VIII. Towarzysząc małym Artystom, można było usłyszeć przeróżne kolędy, pastorałki czy piosenki świąteczne, w ciekawych aranżacjach, czasami z akompaniamentem w wykonaniu dziecka śpiewającego dany utwór. Z naszej szkoły wzięło udział dziewięcioro uczniów, spośród których pięcioro zdobyło tytuł Laureata Przeglądu. Są to:
Michalina Roemer i Helena Sibilska z kl. IV a
Weronika Kaźmierczak z kl. VII c oraz Elwira Spychała i Filip Sznura z klasy VIII c
Gratulujemy Laureatom, jak również wszystkim uczestnikom, ich zaangażowania i pasji śpiewania. Wspaniale, że kultywowane są tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia, że dzieci i młodzież chcą śpiewać, rozwijać swoje talenty oraz, że towarzyszą im w tych wyzwaniach ich rodzice, bliscy oraz opiekunowie. Niech słowa jednej z piosenek: „Gdzie słyszysz śpiew tam wejdź, tam dobre serca mają” towarzyszą wszystkim, którzy lubią śpiewać, by rozwijając swoje talenty i pasje jednocześnie coraz piękniej żyli i promieniowali tym na wszystkich, których spotykają.

Skip to content