Półfinał Rejonu w koszykówce Igrzysk Dzieci Dziewcząt

Dziś 03.03.2020 w OAZA Kórnik odbył się Półfinał Rejonu w koszykówce dziewcząt w którym udział wzięły trzy szkoły:

▪️SP Sieraków
▪️SP 2 Rogoźno
▪️SP 1 Kórnik
W pierwszym meczu zagrały gospodynie z SP 2 Rogoźno.
Mecz ciekawy i zacięty. Kórniczanki bardzo chciały się odegrać za sobotnią przegraną z tym zespołem w lidze U13K. Dużo walki ale i dużo błędów z obu stron. Na szczęście nasze dziewczyny popełniały ich mniej i wyszły na prowadzenie, które utrzymały już do samego końca.
Rewanż udany. Wynik końcowy SP 1 Kórnik 3️6:22 SP 2 Rogoźno
W drugim meczu zagrały szkoły przyjezdne. SP 2 Rogoźno prowadziło w meczu przez dłuższy czas, ale rywalki nie odstawały i przewaga ciągle wynosiła 4-6 punktów. Ostatecznie wygrało SP 2 Rogoźno 2️8:24 SP Sieraków.
W ostatnim meczu Sieraków walczył z Kórnikiem. Zwycięstwo w tym meczu dawało zespołowi z Sierakowa awans do finału rejonu. Było więc o co walczyć. Początkowo Kórnik prowadził a przewaga sięgnęła nawet 10 punktów. Dziewczyny z Sierakowa nie poddały się jednak i wykorzystały słabe powroty do obrony i dużą ilość błędów gospodyń dzięki czemu doprowadziły do zminimalizowania przewagi. Nasze koszykarki przetrwały jednak zmasowane ataki i wygrały mecz jednym punktem. SP 1 Kórnik 3️5:34 SP Sieraków
Oznacza to, że do finału rejonu, który odbędzie się w Nowym Tomyślu 18 marca awansowały szkoły SP 1 Kórnik i SP 2 Rogoźno.

Skip to content