Plastik-Rezygnuję, Redukuję, Segreguję!

18 września nasza szkoła włączyła się w „27. Akcję Sprzątania Świata” pod hasłem „Plastik-Rezygnuję, Redukuję, Segreguję”.

Klasy 0-3 wyruszyły z mapą na wyznaczony teren w Kórniku, aby posprzątać śmieci, które niefrasobliwi ludzie zostawili w przypadkowych miejscach.
Dzieci z zaangażowaniem sprzątały, rywalizując o jak największą ilość zebranych śmieci. Pogoda nam dopisała i humory również. Mieszkańcy Kórnika ,których spotkaliśmy po drodze, dopingowali dzieci – przekazując wyrazy uznania i sympatii.
Ważne jest dla nas -nauczycieli- aby dzieci już od najmłodszych lat dbały o naszą Ziemię, bo wierzymy, że w przyszłości również nie będą przechodzili obojętnie wobec problemów zanieczyszczenia środowiska. Dziękujemy Rodzicom, za wyrażenie zgody i poparcie dla akcji.
Worki i rękawiczki zapewnił nam Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa UM w Kórniku – za co również serdecznie dziękujemy.
Marta Serediuk

Skip to content