X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W SP1 W KÓRNIKU

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tytusa Działyńskiego w Kórniku już po raz trzeci wzięła udział akcji z okazji  Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Tym razem uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych 2 lub 5 października 2020r. mierzyli się zadaniami – zagadkami związanymi z tabliczką mnożenia. Rozwiązywanie zadań dostarczyło niemało emocji – w powietrzu aż czuło się przemykające w myślach dzieci iloczyny i zagwozdki: „- ile to było?!” Część zadań wprost sprawdzała znajomość tabliczki mnożenia. Były jednak też takie, które wymagały zastosowania powiązania ze sobą różnych zależności i, np. odgadnięcia reguły  wypisywania liczb. Poza tym nie mogło też zabraknąć sudoku – nieco w zmienionej formie.

Uczniowie chętnie i z zapałem rozwiązywali zadania konkursowe, traktując je jako świetną zabawę i możliwość rywalizacji z rówieśnikami – każdy chciał być najlepszy! A nas, nauczycieli matematyki niezwykle cieszy fakt, że mimo iż, część uczniów początkowo miała obawy, czy sobie poradzą, akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem.

 

nauczyciele matematyki w SP1 w Kórniku

Skip to content