WALENTYNKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W KÓRNIKU

Walentynki w klasach 1-3…

Pomimo panującej pandemii i trudności z niej wynikających w naszej szkole nie zapomnieliśmy o WALENTYNKACH . Dzieci przebrane w czerwone stroje i postacie z bajek wyklejały, rysowały  i kolorowały serduszka, wykonywały laurki i prace plastyczne, by następnie wręczyć je jako walentynkę swoim kolegom, koleżankom oraz rodzicom. Tego dnia prawiły sobie komplementy i mówiły miłe słowa. Wypowiadały swoje myśli, co według nich znaczy kochać kogoś i jak można to pokazać drugiej osobie. Wierzymy, że wyniosły ważny przekaz, mianowicie to, iż kochać należy nie tylko od święta, ale przede wszystkim na co dzień. Kochać można zawsze i wszędzie bez względu na okoliczności, najważniejsze żeby umieć to okazywać każdego dnia.

…i w klasach 4-8

 

Również  starsi uczniowie nie poddali się  pandemicznej nudzie, wręcz przeciwnie- pomimo nauki zdalnej  włączyli się w organizowane  przez  Samorząd Uczniowski  konkursy- na najpiękniejszą zakładkę   zawierającą  cytat lub powiedzenie  związane z  miłością  (kl. 4-5) oraz na najlepsze zdjęcie wyrażające pozytywne uczucia bez udziału postaci (kl. 6-8). Nadesłane prace zachwyciły nas pomysłowością i estetyką wykonania do tego stopnia, że zadanie wyboru tych najbardziej oryginalnych okazało się bardzo trudne.

W pierwszym z wymienionych konkursów zwyciężyła Ludwika Rolnik z kl. 4b, drugie miejsce ex aequo zajęli Franek Dubiel z kl. 4c oraz Adam Frąckowiak z kl. 4b. Wyróżniona została Hania Tórz (kl. 4c), autorka ‘rodziny zakładek’ walentynkowych.

Wśród starszych uczniów autorką najpiękniejszego zdjęcia okazała się Natalia Łopińska z kl. 7a,  zaś kolejne miejsca w konkursie zajęły Wiktoria Grzybowska z kl. 7e oraz Julia Łuczak z kl. 6e. Wyróżniono również Pawła Wachowiaka oraz Eryka Onderskiego (oboje z kl. 7a), których prace zaskoczyły nas pomysłowością.

Na wszystkich uczestników czekają dyplomy i drobne upominki, a w dzienniku już pojawiły się tak przecież cenne punkty ‘na plus’:)))

Gratulujemy uczniom nie tylko sukcesu w wymienionych konkursach, lecz również aktywnej postawy w czasie nauki w domu. Dobrze wiedzieć, że są w naszej szkole uczniowie, którzy nawet ZDALNIE są bardzo ZDOLNI :)))

 

Agata Dopierała

Barbara Rozmiarek

Małgorzata Tabaczka

Skip to content