Rodzinny Festiwal Piosenki „Śpiewajmy razem!”

Śpiewać każdy może, a wiadomo, że najlepiej śpiewa się w gronie rodziny i przyjaciół..

Dnia 4 marca br w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się Rodzinny Festiwal Piosenki- online, w którym wzięli udział uczniowie klas 1-8, często ze swoimi rodzicami i rodzeństwem. Wykonawcy (a było ich aż 33) zaprezentowali bardzo ciekawy i nierzadko ambitny repertuar z rodzaju muzyki rozrywkowej, ale i pełne radości piosenki dziecięce. Szczególnie w pamięci pozostał utwór „Czy ten pan i pani” zaśpiewany z podziałem na partie wokalne przez Basię Sobczak i jej rodziców, który śmiało można nazwać przebojem tego wieczoru. Matylda Przywecka wraz z mamą i babcią rozgrzały widownię wspaniałym wykonaniem piosenki „Tyle słońca w całym mieście”. W nastrój zadumy wprowadziła Lenka Wieczorek utworem „Co to jest niepodległość”, a za chwilę Paulinka Burclaf rozbawiła nas piosenką „A ja wolę swoją mamę”.

Rodzinny Festiwal był też okazją do zaprezentowania swoich dokonań wokalnych przez solistów, którzy wzięli udział w eliminacjach do Gminnego Konkursu Piosenki. Poczynaniom wokalnym uważnie przysłuchiwała się komisja w składzie, panie: wicedyrektor Joanna Ignasiak, Jolanta Ratajczak i Lidia Jakubowska.

W kategorii klas 4-6 do etapu gminnego zakwalifikowały się: Zofia Błaszak, która piosenką „Do słońca” przeniosła nas w cieplejsze dni i Zuzanna Raźniewska, dzięki której znaleźliśmy się w bajkowym świecie „Pięknej i bestii”. Kategorię klas 7-8 reprezentować będą na Gminnym Konkursie Piosenki Marika Godlewska, która piosenką „Radość najpiękniejszych lat” skradła serca publiczności i Marianna Wojciechowska z ciekawą interpretacją piosenki „Wilcza zamieć”.

Pamiątkowe upominki dla uczestników Rodzinnego Festiwalu Piosenki ufundowała Rada Rodziców przy SP1 w Kórniku, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Wszystkim uczestnikom Festiwalu należą się ogromne brawa za przygotowanie wokalne i cudnie wykonane piosenki oraz za odwagę i chęć wystąpienia.

Śpiewajmy razem i nieśmy radość śpiewem!

Lidia Jakubowska

 

Skip to content