Dzień Kobiet w Jedynce

Prężnie działający Samorząd Uczniowski w kórnickiej Jedynce zorganizował aż 3 konkursy z okazji Dnia Kobiet dla trzech grup wiekowych.

Zadaniem klas 0-3 było wykonanie „Tulipana na Dzień Kobiet” formą dowolną i formacie dowolnym. Najwięcej było tulipanów przestrzennych, spośród których trudno było nam wyłonić jednego zwycięzcę. Zaskoczeni byliśmy pomysłowością naszych uczniów, nie spodziewaliśmy się otrzymać tulipana zbudowanego z klocków LEGO, a jednak… W tej kategorii wiekowej zwyciężyli Zuzanna Jankowiak z kl 1c oraz Ksawery Kamiński z kl. 1b, II miejsce ex aequo otrzymali Adam Komisarczyk 2a oraz Helena Krajka Oa, III miejsce zajęła Maria Nitschke 2b. W tej kategorii mamy również 5 wyróżnień: Antoni Nowak 2a, Lena Białek 0b., Zuzia Błaszak 1b, Nadia Czajka 1d oraz Nicole Godlewska 0a.

Kolejny konkurs to „Dziewczęca bohaterka literacka” przeznaczony dla uczniów klas 4-5. Konkurs ten nie cieszył się dużym zainteresowaniem, dlatego nagrodziłyśmy obie uczestniczki: Weronikę Sowę 4a oraz Helenę Sibilską 5a.

Uczniowie klas 6-8 również mieli możliwość wykazania się swoimi umiejętnościami biorąc udział w konkursie „Tajemnica damskiej torebki”. Konkurs polegał na wykonaniu kolażu lub projektu, w którym zostanie zaprezentowana niesamowita wręcz, a czasem zaskakująca zawartość damskich torebek. W tej kategorii wiekowej, bezkonkurencyjna okazała się Marika Godlewska z kl. 8c, II miejsce zajął Eryk Onderski 7a, III miejsce Daria Melnyk 6e. Wyróżnione zostały Wiktoria Grzybowska 7e i Julia Łuczak 6e.

Dyplomy i nagrody powędrowały do wszystkich uczestników naszych konkursów, którym serdecznie dziękujemy za udział i aktywną postawę, a laureatom gratulujemy sukcesów. Ogromne podziękowania kieruję również do Zuzanny Raźniewskiej, reprezentującej Samorząd Uczniowski, za aktywny udział w organizacji tych konkursów.

Organizatorzy:

Małgorzata Tabaczka

Barbara Rozmiarek

Zuzanna Raźniewska

Dziewczęca bohaterka literacka

Dziewczęca bohaterka literacka

Tajemnice damskiej torebki

Tajemnice damskiej torebki

Tulipan na Dzień Kobiet

Tulipan na Dzień Kobiet

Skip to content