Edukacja w świecie Minecraft

Nikogo nie trzeba przekonywać, że najlepszym sposobem nauki jest zabawa. To właśnie zabawa jest pierwszą dziecięcą aktywnością i naturalnym sposobem rozwoju. Podczas zabawy uczymy się mimowolnie, a jednocześnie towarzyszy temu sporo radości. Jak jednak przekuć to na praktykę szkolną?

W szkole Podstawowej nr 1 w Kórniku postanowiliśmy wykorzystać uczniowskie pasje, a dokładnie zamiłowanie do gry Minecraft i Roblox. W konkursie, polegającym na kreowaniu świata przedstawionego wybranej lektury szkolnej, wzięło udział 50 uczniów, zarówno tych najmłodszych, jak i najstarszych. Otrzymaliśmy mnóstwo zdjęć, filmów i linków, pozwalających na obejrzenie latarni z opowiadania Sienkiewicza, norki Hobbita, pałacu Białej Czarownicy z Narnii, grodu Mirmiłowa, a nawet  Bullerbyn czy Plastusia. Prace te świadczą o dużej znajomości lektur, ale też o kreatywności i dużych umiejętnościach architektonicznych naszch uczniów. Są przemyślane, zawierają informacje o bohaterach lub autorze i pozwalają dosłownie wejść w świat, czytanej książki. Ich oglądanie było niezwykłym doświadczeniem.

Laureatom konkursu i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Jolanta Kluczyńska, organizator konkursu


Warning: exif_imagetype(): stream does not support seeking in /wp-includes/functions.php on line 3265

Warning: exif_imagetype(): stream does not support seeking in /wp-includes/functions.php on line 3265
Skip to content