UTALENTOWANI INSTRUMENTALIŚCI W KÓRNICKIEJ „JEDYNCE”

Minionej środy, 19.05.2021r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Kórniku odbył się Koncert Młodych Talentów, organizowany  już od wielu lat przez nauczycielkę muzyki, panią Lidię Jakubowską. Choć  przez pandemię Covid-19  zorganizowano go przez Internet, to i tak nie zabrakło miłej atmosfery i pięknie grających uczniów.

Jako pierwsza wystąpiła Emilia Bąk z klasy 1b. Zagrała na pianinie dwa utwory: „Na Nowej Górze” i „Cotillion Polka”. Mimo bardzo młodego wieku, Emilia wypadła wspaniale. Drugą uczestniczką była Zuzanna Matuszkiewicz z tej samej klasy, która również grała na pianinie. Wykonała dwie przepiękne melodie: „Spring Morning” oraz „W murowanej piwnicy”.

Z klasy 1d Aleksandra Śniegocka zadebiutowała na fortepianie utworami: „The Juggler” oraz „Pojedziemy na łów. Radosne wykonanie tych kompozycji sprawiło, że na twarzach uczestników, jak i organizatorki koncertu, pojawił się uśmiech na twarzy. Następną utalentowaną uczennicą była Urszula Tomalak z klasy 2b, która zagrała na fortepianie dwie piosenki: „Above and Beyond” i „Lollypop”. Utwory wykonała przepięknie, z ogromnym zaangażowaniem.

Po Uli wystąpiła Karina Ostroróg, uczennica klasy 3c. Na fortepianie zagrała radosne melodie: „This Old Man” i  „Lost Bone”. Aleksandra Gielniak z klasy 4b zaprezentowała na pianinie różne w nastrojach utwory; „Whirling leaves” i „Someday”. Przepięknym występem zaskoczyła kolejna uczestniczka Koncertu Młodych Talentów – Zofia Tomalak z klasy 4b. W jej wykonaniu na fortepianie usłyszeliśmy melodie: „On my way”   i „City express”. Umiejętnością gry na gitarze pochwaliła się Julia Urbaniak z klasy 6b.  W niezwykły sposób zagrała dwie piosenki: „Let her go” oraz „I see fire”. Kolejną wyjątkowo utalentowaną uczennicą okazała się Luiza Ostroróg z klasy 6e. Spod jej rąk pięknie wybrzmiały utwory: „Stegosaurus Stomp” i „Dialogue”.

Ciekawym punktem koncertu był występ duetu: Zuzanny Raźniewskiej z klasy 6e i Natalii Łopińskiej z klasy 7a. Dziewczynki najpierw grały i śpiewały piosenkę „Miłość rośnie wokół nas” z filmu „Król lew”, a następnie wystąpiły solo. Zuzanna niezwykle wzruszająco zagrała na gitarze i zaśpiewała piosenkę „Ocean Eyes”. Natomiast Natalia pięknie wykonała na ukulele piosenkę „Wspaniały Świat” z filmu „Alladyn”. Wszystkich słuchaczy swoim odważnym wykonaniem zadziwiła natomiast Wiktoria Grzybowska z klasy 7e, która w brawurowy sposób zaśpiewała piosenki Sanah – „2:00” i „No sorry”. Ostatnią uczestniczką majowego koncertu była uczennica klasy 7e- Ida Zygmanowska. Na wysokim poziomie zagrała na pianinie dwa utwory: „Valse, Op.34, No 2” – Fryderyka Chopin i „Copsticks- Traditional”.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałe widowisko i mnóstwo wzruszeń oraz radości. Zapraszamy na kolejny Koncert Młodych Talentów  w listopadzie. Mamy nadzieje, że już w murach naszej szkoły.

 

Natalia Kubot i Wiktoria Zielińska

Melomanki z klasy 4a

 

Skip to content