Międzynarodowy sukces plastyczny Wiktorii i Mariki z kórnickiej Jedynki.

W miesiącu kwietniu uczniowie  ze Szkoły Podstawowej  nr 1 w Kórniku podjęli wyzwanie w IX Międzynarodowym Konkursie Plastycznym pt. „Wesołego Alleluja”.

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Woli  Zgłobieńskiej na  podkarpaciu. Uczestnicy zmierzyli się z uczniami szkół podstawowych i placówek oświatowych z niemalże całego świata. Zadanie polegało na wykonaniu kartki wielkanocnej dowolną techniką w formacie A-5. Zaś celem całego artystycznego przedsięwzięcia   było ukazanie tradycji narodowych związanych ze Świętami Wielkanocnymi.

Starannie dopracowane kompozycja na płaszczyźnie uczennic:  Wiktorii Grzybowskiej z klasy 7 e i Mariki Godlewskiej z klasy 8 c  znalazły się wśród najlepszych.  Jest to ogromny sukces, zważywszy na fakt konkurencji, zarówno pod względem ciekawych prac, jak ilości uczestników.  Dziewczynkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Istnieje szansa, że ich prace zostaną wydane w formie pocztówek świątecznych. Szczerze tego im życzymy!

Organizatorzy etapu szkolnego konkursu

Skip to content