Nadal lubimy grać w Rummikuba!

Już od sześciu lat SP1 bierze udział w Mistrzostwach Polski Szkół w Rummikub.

W tym roku również chcieliśmy w nich wystartować – szkołę mogą reprezentować dwie osoby, które zdobędą pierwsze i drugie miejsce w eliminacjach szkolnych. Eliminacje zaplanowane zostały na 1 października 2021r. Nie obyło się bez odrobiny stresu, gdyż początkowo brakowało chętnych uczestników. Jednakże w krótkim czasie, okazało się, że o Rummi, jak zdrobniale nazywamy Rummikuba, w szkole uczniowie nie zapomnieli! Zgłosiło się 10 osób, które zarówno 1, jak i 7 października, z wypiekami na twarzy, grało 6 gier eliminacyjnych. Bezkonkurencyjna była Patrycja Dudzic z 8a, która wygrała wszystkie swoje gry, drugie miejsce zajęła Julia Urbaniak z 7b – wygrywając 4 gry, a trzeci był – Wojciech Ufnalski z 8a – wygrał 2 gry. Zgodnie z zasadami zatem, Patrycja i Julia miały reprezentować szkołę w Mistrzostwach Polski, które tradycyjnie odbywają się w Sztumie. I tak też się stało – mistrzostwa odbyły się 21 października 2021r. Dziewczyny dały z siebie wszystko kończąc zawody w trzeciej i czwartej dziesiątce (wszystkich uczestników było 84). Gratulacje!!!
Choć kolejne takie mistrzostwa dopiero za rok, to w SP1 w Rummi będziemy grać cały czas – planujemy wystartować w listopadzie ze Szkolną Ligą Rummikuba, w której udział będą mogli wziąć także nauczyciele. A poza szkołą serdecznie zapraszamy do Kórnickiej Ligi Rummikuba, której organizatorem jest MUKS Wieża Kórnicka, a start pierwszej kolejki przewidziany jest na 6 listopada br. – szczegóły na stronie facebookowej Wieży.
Katarzyna Szczepaniak i Magdalena Woźniak

Skip to content