Święto Niepodległości

103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kórniku uczcili, biorąc udział w grze miejskiej przygotowanej przez Panią Magdalenę Stratyńską i Jolantę Kluczyńską.

Na uczestników czekały trudne zadania związane z losami Kompanii Kórnickiej i historią lokalnej społeczności żydowskiej. Swoją wiedzę i świadomość historyczną uczniowie pogłębiali, zarówno odwiedzając miejsca pamięci, takie jak Pomnik Powstańców Wielkopolskich czy Ucho Igielne, jak i wysłuchując wykładu Pana Łukasza Fogla (przodka Jerzego Fogla – profesora archeologii, dzięki któremu odnowiono Kórnickie Ucho Igielne).
Na wszystkich strudzonych poszukiwaczy prawdy historycznej czekała na Błoniach gorąca grochówka, serwowana przez samą Panią Wicedyrektor Joannę Ignasiak!

#SzkołaDoHymnu

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tytusa Działyńskiego w Kórniku po raz kolejny przyłączyła się również do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”. Na boisku szkolnym 10 listopada, dokładnie o 11.11, przestrzegając zaleceń sanitarnych, oddział przedszkolny, wszyscy uczniowie, nauczyciele, Pani Dyrektor i Pani Wicedyrektor wspólnie zaśpiewali cztery zwrotki hymnu. „Mazurek Dąbrowskiego”. Koordynatorem akcji była Pani Lidia Jakubowska, a odpowiednie nagłośnienie zapewnił Pan Szymon Ślęzak.

Jolanta Kluczyńska

Skip to content