Jubileuszowy X Gminny Przegląd Pieśni Powstańczych

Jan Ignacy Paderewski mawiał: „Uwielbiam muzykę, ale jeszcze bardziej kocham swoją Ojczyznę”.

Od pierwszych dni Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 pieśni i piosenki były nieodłączną częścią życia powstańczego. Śpiewano pieśni patriotyczne wyniesione z domów rodzinnych, pieśni skautowe, pieśni religijne.

27 listopada 2021 r. w Centrum Sportu i Rekreacji OAZA odbył się Jubileuszowy X Gminny Przegląd Pieśni Powstańczych, w którym wzięły udział chóry i zespoły ze szkół naszej gminy. Naszą szkołę reprezentował chór Viva la Musica, który przepięknie zaśpiewał utwory: „Piechota” i „Legiony”, a na zakończenie uroczystości, wraz z wszystkimi uczestnikami Przeglądu – „Rotę”.

W imieniu chórzystów i swoim serdecznie dziękuję za tak ciepłe przyjęcie chóru po dwóch latach nieobecności, za wszystkie serdeczne słowa i gratulacje .

Kochani chórzyści! Jesteście wspaniali! Do zobaczenia na kolejnym występie w grudniu!

 

 

Lidia Jakubowska

 

Skip to content