Dzień Patrona

Tegoroczne obchody Dnia Patrona Szkoły Podstawowej nr 1 im. Hrabiego Tytusa Działyńskiego w Kórniku odbyły się dnia 14 października. Cała społeczność szkolna w tym dniu uczestniczyła w różnorodnych zajęciach i uroczystościach, które pogłębiły wiedzę uczniów o znaczeniu rodziny Działyńskich dla gminy Kórnik i całego narodu polskiego.

Obchody Dnia Patrona w tym roku zostały poprzedzone konkursem na najlepsze miejsce dla skrzynki Geocaching, poświęconej postaci hrabiego. Zwyciężyła go Hanna Tórz z klasy 5c. Uczniowie zerówki oraz klas  I-III przygotowali swoje projekty banknotów z wizerunkiem Tytusa Działyńskiego.  Ich prace zostaną umieszczone w skrzynce.  Turyści zajmujący się Geocachingiem będą mogli  je podziwiać.

Starsi uczniowie obejrzeli spektakl „Hrabia Działyński”, przygotowany przez Stowarzyszenie Legion oraz wzięli udział w quizie o patronie, przygotowanym w aplikacji Kahoot . Wszyscy odśpiewali Hymn Szkoły, pod czujnym okiem Pani Lidii Jakubowskiej, a delegacje klas złożyły kwiaty pod szkolnym wizerunkiem patrona.

Kolejnym punktem obchodów była uroczysta msza święta, w której ze względów sanitarnych uczestniczyli jedynie przedstawiciele klas. Obchody Dnia Patrona zakończył przemarsz delegacji szkolnej pod pomnik Tytusa Działyńskiego, gdzie oddano mu hołd  składając kwiaty i zapalając znicze.

W ten sposób społeczność uczniowska oddała szacunek i uczciła pamięć swojego patrona.

Jolanta Kluczyńska

Młodzież przed szkołą Młodzież przed popiersiem Patrona

Skip to content