Jedynka na miejskim kiermaszu świątecznym 2021

W dniach 11 i 12 grudnia 2021 roku, po raz drugi nasza „Jedynka” wystawiła się ze swoim świątecznym towarem na straganie miejskiego kiermaszu świątecznego.
Uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami stworzyli wiele ciekawych ozdób i dekoracji bożonarodzeniowych.
Przyznać trzeba, że jest to spore wyzwanie. Handel rękodziełem, wśród tak silnej i wysoko mierzącej konkurencji to nie lada sprawdzian. Jednak i przy naszym stoisku „kręciły się” spore ilości potencjalnych nabywców.
Tutaj też stworzyliśmy żywą reklamę naszych towarów z głośnych mikołajów w osobach wolontariuszy z donośnymi dzwonkami i cudownym magicznym uśmiechem.
Największym uznaniem, a zarazem owocnym chwytem marketingowym stał się handel obnośny wśród zainteresowanych.
Pośród świątecznych artykułów znaleźć można było wszelkiego rodzaju bombki, aniołki, stroiki, choinki orzechowe i szyszkowe, papierowe cudeńka.
Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się Eco – stroiki z ażurowych kartonowych wycinanek oraz aniołki i bombki robione na szydełku, odpowiednio usztywniane.
Nadmienić należy, iż wiele z wystawionych na kiermaszu wyrobów było z rodzaju ECO – towarów. Ten styl życia w zgodzie z naturą jest coraz bardziej powszechny!
Kolejny okres świąteczny, dzięki któremu znów szeroki wachlarz oddziaływań pedagogicznych został osiągnięty.
Podtrzymywanie tradycji świątecznej. Zachęta do współpracy między dzieckiem, a rodziną i między rodziną –  a szkołą. Uczestniczenie w kreatywnych działaniach w domowej i rodzinnej atmosferze. Należy pamiętać, że tylko w domu można osiągnąć tak cudowną magię świąteczną angażując wszystkich domowników! Wszystko to skąpane w futurystycznym recyklingu i eco – stylu.
Imprezę należy uznać za sukces multipedagogiczny i finansowy.
Zebrane pieniądze z tegorocznego kiermaszu zostaną przeznaczone na S. U. oraz na potrzeby świetlicy szkolnej, które nigdy się nie kończą!
Dziękujemy za współpracę i liczymy na dalsze tak owocne współdziałanie!
Do zobaczenia w przyszłym grudniu!

P.S.
Wielkie podziękowania zasyłam panu Bartkowi Przybylskiemu za pomoc w zorganizowaniu szkolnego straganu świątecznego!
Przewodniczący Szkolnego Koła Wolontariatu
Łukasz Fogel

Młodzież podczas jarmarku Młodzież podczas jarmarku Młodzież podczas jarmarku

Skip to content