XIX Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Trudno wyobrazić sobie prawdziwe święta bez śpiewania kolęd. To piękna tradycja, która łączy starsze i młodsze pokolenia i pozwala duchowo przeżyć Boże Narodzenie.

15 stycznia, w sobotnie popołudnie, chóry i zespoły muzyczne ze szkół podstawowych z naszej gminy, wzięły udział w XIX Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w kórnickiej Kolegiacie. Z naszej szkoły wystąpił chór Viva la Musica. Chórzyści przepięknie wykonali utwory: „Jezus Malusieńki” , „Przybieżeli do Betlejem” i „My też pastuszkowie”. Trzeba podkreślić, że chóry i zespoły prezentowały bardzo wysoki poziom.

Na zakończenie przeglądu, pani wicedyrektor Joanna Ignasiak, wręczyła szkołom pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów-podziękowania, a dzieciom- słodkie upominki.

Drodzy Chórzyści!

Byliście wspaniali! Dzięki Wam przegląd stał się jeszcze piękniejszy. Dziękuję za piękny śpiew i życzę miłych ferii.

Lidia Jakubowska

Zdjęcie młodzieży na Przeglądzie Kolęd Zdjęcie młodzieży na Przeglądzie Kolęd

Skip to content