VII Wielkopolski Konkurs Szkolnej Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

12 marca br. w Akademii Muzycznej w Poznaniu odbył się VII Wielkopolski Konkurs Szkolnej Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej.

Temat przewodni tegorocznego Konkursu brzmiał: Harcerskiej pieśni przywróćmy blask.

Celem Konkursu, organizowanego przez Katedrę Edukacji Muzycznej, było animowanie i promowanie szkolnej działalności muzycznej w regionie Wielkopolski, propagowanie najlepszych wzorców muzykowania w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, promocja solowej i zespołowej sztuki wokalnej i wokalno-instrumentalnej, promowanie i popularyzacja wartościowej literatury szkolnej, prezentacja aktualnych trendów muzycznych w szkołach ogólnokształcących, możliwość autokreacji artystycznej. Konkurs skierowany był do uczniów ogólnokształcących szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Wielkopolski.

Z naszej szkoły trzy uczennice: Zofia Błaszak, Natasza Kubot i Zuzanna Raźniewska przeszły pierwszy etap eliminacji i w sobotę zmierzyły się z ponad pięćdziesięcioma uczestnikami  z całej Wielkopolski.
Niezmiernie miło jest mi poinformować, że dziewczynki, w swoich kategoriach, wyśpiewały Srebrne Dyplomy.
Serdecznie gratulujemy!

 

Opiekun wokalny

Lidia Jakubowska

 

Skip to content