TURNIEJ CENTRÓW KOSZYKÓWKI 16.02.2022 OAZA KÓRNIK 

Turniej klas 4:

W turnieju klas 4 mieliśmy bardzo wyrównane mecze. Ostatecznie w tym dniu najlepiej wypadły nasze Kórniczanki! Wygrały wszystkie swoje mecze, a najciekawszy z nich zaledwie jednym koszem ze szkołą nr 51, która zajęła miejsce 2. Bardzo ciekawy mecz był również między SP 59, a SP 7 w którym nieznacznie lepiej wypadła SP 59. Klasa 3 z SP 7 dzielnie walczyła tego dnia ze starszymi koleżankami i zebrane doświadczenie na pewno wykorzysta na turnieju klas 3.

1 m-ce SP1 Kórnik
2 m-ce SP 51 Poznań
3 m-ce SP 59 Poznań
4 m-ce SP7 Poznań

Turniej klas 5:

W dwumeczu klas piątych również były wielkie emocje. Pomimo braku połowy klasy, nasze dziewczyny walczyły dzielnie. W pierwszym meczu zaledwie jeden kosz zadecydował o zwycięstwie szkoły 51. W drugim meczu zawodniczki z Poznania narzuciły jednak wyższe tempo gry i „zabiegały” koleżanki z Kórnika.

Na zakończeniu zostały przyznane również wyróżnienia za udany turniej dla wyróżniających się zawodniczek. W naszej szkole były to:

Maja Adamowicz, Anastazja Świejkowska, Weronika Szubert, Oliwia Kapitan

TURNIEJ KLAS 3 W SP 51 POZNAŃ 23.02.2022.

1 m-ce SP1 Kórnik

2 m-ce SP 7 Poznań

3 m-ce SP 51 Poznań

Pierwszy mecz rozegraliśmy z gospodyniami. Mecz był bardzo ciekawy, a nasze kórniczanki po raz pierwszy mogły posmakować gry z przeciwniczkami. Wiele było zamieszania i śmiechu, a ostatecznie nasze dziewczęta opanowały sytuację i zdobywały kosze po fajnych akcjach.

W drugim meczu zagraliśmy z SP7. Mecz był zdecydowanie trudniejszy i emocje były do samego końca spotkania. Wszystkie dziewczęta pokazały serducho do walki i nie odpuszczały ani na chwilę.

Na zakończenie był konkurs indywidualny rzutów w którym trzecie miejsce zajęła nasza Amelka.

SKŁAD DRUŻYNY:

 

AMELKA ŚWIERZEWSKA DAMROKA OCZKOWSKA GABI KUJAWA
WIKTORIA GRZESIAK PATRYCJA CZARNECKA OLA JĘDRZEJCZAK
MARYSIA KUROSIŃSKA OLA CZERWIŃSKA AGATA JANKOWSKA
JULKA SZABLEWSKA MARIANNA DWOJEWSKA JAŚMINA(SP SZCZODRZYK.)

 

Zawody sportowe Zawody sportowe

Skip to content