TURNIEJ CENTRÓW KOSZYKÓWKI 16.02.2022 OAZA KÓRNIK

Turniej klas 4:

W turnieju klas 4 mieliśmy bardzo wyrównane mecze. Ostatecznie w tym dniu najlepiej wypadły nasze Kórniczanki! Wygrały wszystkie swoje mecze, a najciekawszy z nich zaledwie jednym koszem ze szkołą nr 51, która zajęła miejsce 2. Bardzo ciekawy mecz był również między SP 59, a SP 7 w którym nieznacznie lepiej wypadła SP 59. Klasa 3 z SP 7 dzielnie walczyła tego dnia ze starszymi koleżankami i zebrane doświadczenie na pewno wykorzysta na turnieju klas 3.

1 m-ce SP1 Kórnik
2 m-ce SP 51 Poznań
3 m-ce SP 59 Poznań
4 m-ce SP7 Poznań

Turniej klas 5:

W dwumeczu klas piątych również były wielkie emocje. Pomimo braku połowy klasy, nasze dziewczyny walczyły dzielnie. W pierwszym meczu zaledwie jeden kosz zadecydował o zwycięstwie szkoły 51. W drugim meczu zawodniczki z Poznania narzuciły jednak wyższe tempo gry i „zabiegały” koleżanki z Kórnika.

Na zakończeniu zostały przyznane również wyróżnienia za udany turniej dla wyróżniających się zawodniczek. W naszej szkole były to:

Maja Adamowicz, Anastazja Świejkowska, Weronika Szubert, Oliwia Kapitan

TURNIEJ KLAS 3 W SP 51 POZNAŃ 23.02.2022.

1 m-ce SP1 Kórnik

2 m-ce SP 7 Poznań

3 m-ce SP 51 Poznań

Pierwszy mecz rozegraliśmy z gospodyniami. Mecz był bardzo ciekawy, a nasze kórniczanki po raz pierwszy mogły posmakować gry z przeciwniczkami. Wiele było zamieszania i śmiechu, a ostatecznie nasze dziewczęta opanowały sytuację i zdobywały kosze po fajnych akcjach.

W drugim meczu zagraliśmy z SP7. Mecz był zdecydowanie trudniejszy i emocje były do samego końca spotkania. Wszystkie dziewczęta pokazały serducho do walki i nie odpuszczały ani na chwilę.

Na zakończenie był konkurs indywidualny rzutów w którym trzecie miejsce zajęła nasza Amelka.

SKŁAD DRUŻYNY:

AMELKA ŚWIERZEWSKA DAMROKA OCZKOWSKA GABI KUJAWA
WIKTORIA GRZESIAK PATRYCJA CZARNECKA OLA JĘDRZEJCZAK
MARYSIA KUROSIŃSKA OLA CZERWIŃSKA AGATA JANKOWSKA
JULKA SZABLEWSKA MARIANNA DWOJEWSKA JAŚMINA(SP SZCZODRZYK.)

Zawody sportowe Zawody sportowe