ZAWODY SPORTOWE DLA KLAS TRZECICH KÓRNIK 08.04.2022.

W naszej szkole odbyły się zawody sportowe dla klas 3 polegające na pokonywaniu torów sprawności oraz przepłynięciu 25m stylem dowolnym na pływalni.

Tory sprawnościowe przygotowali uczniowie klas 7 i 8 sportowej, którzy dzielnie pilnowali porządku i przebiegu całej imprezy. Brawo za zaangażowanie i wspieranie młodszych w rozwoju fizycznym!

1. Tor sportowy – łączył w sobie wiele dyscyplin – piłkę nożną, unihokej, piłkę ręczną, tenisa
  2. Tor zwinności – łączył w sobie elementy takie jak: przewroty, skoki, zwroty, przyspieszenia, skok na skrzynię, pokonywanie drabinki,
  3. Tor koszykarski – łączył takie elementy jak toczenie piłki, oddzielna praca rąk, kontrola piłki na małej powierzchni, kozłowanie, podanie i rzut do kosza.
  4. Zawody na basenie – każdy uczestnik miał za zadanie przepłynięcie 25m dowolnym stylem. Uczennice i uczniowie rywalizowali na dużym i małym basenie.

Uczestnicy poza torami mieli okazję:

– w ramach rozgrzewki potańczyć zumbę

– w ramach przerwy zjeżdżać na zjeżdżalni na basenie

– grać i bawić się wspólnie w łapki, czy dwa ognie

Na zakończenie dwoje uczniów z każdej klasy otrzymało dyplom za dobre wyniki i zabawę fair play

Drobne nagrody powędrowały do uczniów z najlepszymi wynikami na poszczególnych torach.

Każdy uczestnik dostał od starszaków upominki za udział we wspólnej zabawie.

Dziękujemy wychowawczyniom klas 3 za pomoc w ogarnianiu tego sportowego szaleństwa, trenerom za przeprowadzenie zawodów, klasie 7 i 8 E za organizację oraz naszym trzeciakom za super zabawę!