Seniorzy „Wspanialej siódemki” on – line

Szkolny Klub Wolontariatu przy Szkole Podstawowej nr 1, im. T. Działyńskiego w Kórniku, nawiązał współpracę ze stowarzyszeniem senioralnym „Wspaniała siódemka”.
Wolontariusze „Jedynki” udzielają się i niosą pomoc przy tworzeniu warsztatów rękodzieła dla seniorów naszej gminy.

Ponadto S.K.W. przy S.P. 1 uruchomiło cykl szkoleń dla seniorów, odbywający się co dwa tygodnie w „kórnickiej Jedynce”.

Na tego typu spotkaniach młodzież pomaga seniorom w poznawaniu wszelkich tajemnic związanych z byciem on – line w sieci. Tutaj wolontariusze
z uśmiechem dają możliwość zapoznania się z Facebookiem, czy Massengerem.
Na naszych zajęciach każdy senior ma możliwość odnalezienia się w meandrach smart fonów, aby być bliżej wirtualnego świata i swoich bliskich.
Trzeba przyznać, że wszyscy wolontariusze spisali się na medal! Każdy
z uczestników wyszedł zadowolony i niecierpliwy zarazem, nie mogąc doczekać się kolejnego spotkania. Natomiast każdy wolontariusz miał możliwość niesienia dobra; pomocy a także mógł wczuć się w rolę nauczyciela co jasno zostało podkreślone przez uczniów, że nie jest to łatwe… Bo wiedzieć to jedno, ale odpowiednio
to przekazać to dopiero sztuka! Myślę, że na naszym szkoleniu udało się zrealizować tę niełatwą umiejętność. Do zobaczenia następnym razem!

Przewodniczący S.K.W.
Łukasz Fogel