Podsumowanie pracy Samorządu w roku szkolnym 2021/22

Wraz z początkiem czerwca dla wielu uczniów rozpoczyna się wielkie odliczanie do wakacji. Czerwiec w szkole jest jednak nie tylko czasem oczekiwania na zasłużony odpoczynek, ale przede wszystkim czasem podsumowań i rozliczeń.

Podsumujmy zatem tegoroczną pracę Samorządu Uczniowskiego!

Zaczęło się od kampanii wyborczej..

Najpierw szkołę wypełniły plakaty, a młodzi kandydaci, jak to politycy – dużo obiecywali… Przedstawili swoje pomysły starszym i najmłodszym. Niektórych ogarnęła wyborcza rywalizacja. Powstały też pierwsze sojusze! W dniu wyborów kandydaci na wyniki oczekiwali razem i w równym napięciu…

Zwyciężył Wiktor Zmuda!

Plakat wyborczy

Pierwsze działania – Budżet Uczniowski, czyli jak dobrze wydać 5000

Dzięki współpracy z Radą Rodziców uczniowie mogli zaproponować swoje pomysły na zmiany w naszej szkole. Powstały niesamowite projekty: od festynu, przez ogród szkolny, a nawet mural.

Dzięki Paniom Dyrektor, sponsorom i Radzie Rodziców. Udało się zrealizować zarówno ten zwycięski – Festyn na Błoniach, jak i stworzyć ogród czy wymienić krzesła w salach informatycznych.

Dzieci w ławkach Chłoppiec przy urnie Dzieci liczą głosy

Dzień misia

Misie lubią wszyscy! Dzień misia uczciliśmy konkursami na ekomisia i misia najmniejszych oraz największych rozmiarów. Wielu z nas przyniosło też swoje misie do szkoły.

Grupa młodzieży Pluszowe misie na ławc3

Święto niepodległości

Święto niepodległości uczciliśmy, biorąc udział w grze miejskiej i poznając ważne historycznie miejsca w Kórniku.

Szkolne mikołajki

Jak co roku w mikołajki zaroiło się w szkole od Mikołajów i Śnieżynek!

Grupa młodzieży Grupa młodzieży

Kiermasz świąteczny

Tradycyjnie uczniowie i rodzice przygotowywali pierniki i niezwykłe ozdoby, a dochód z ich sprzedaży pozwolił na doposażenie szkolnej świetlicy. Prawdziwa szkoła ekonomii w praktyce!

Walentynki

W tym roku po raz pierwszy po czasie, gdyż przez naukę zdalną kupidyn musiał poczekać z rozdawaniem kartek do 21 lutego, ale przecież miłość cierpliwa jest.

Poczta walentynkowa nie udałaby się, gdyby nie pięknie ozdobione przez szkolne świetliczaki -skrzynki na kartki oraz pomoc szkolnych listonoszy! Dziękujemy.

Dziecko w masce

Dzień kobiet – czyli pokaż swoją królewską stronę!

Akcja z koroną będziesz chroniona to pomysł klasy 7. Tego dnia, każda z kobiet mogła się poczyć jak królowa, a przy okazji uniknąć pytania , np. z fizyki 😊

Grupa młodzieży

Dzień wiosny – czyli kolorowo na i w głowie

Konkurs na najbardziej szaloną fryzurę – to pomysł jednej z szóstoklasistek. Pierwszy dzień wiosny był w naszej szkole dniem kreatywności i odwagi w uczesaniu.

Szkoła bez stref na boisku!

Dzięki inicjatywie jednego z uczniów 8 klasy, powstała petycja do Pani Dyrektor z prośbą o zniesienie stref na boisku szkolnym. Uczniowie opracowali też regulamin przechodzenia na boisko zielone. Brawo wy!

Dzień bez plecaka

Co by się stało, gdyby nasze plecaki zniknęły? Jak przynieślibyśmy podręczniki? W naszej szkole spróbowaliśmy odpowiedzieć na to pytanie.

Dzieci w sali lekcyjnej Dzieci w sali lekcyjnej

Dzień Ziemi, czyli gra terenowa w szkole!

Dzień Ziemi uczciliśmy, sadząc kwiaty, jedząc pyszne warzywa i tropiąc postacie z lektur szkolnych.

Dzieci w pomieszczeniach szkolnych Dzieci w pomieszczeniach szkolnych Dzieci w pomieszczeniach szkolnych Dzieci w pomieszczeniach szkolnych

Dzień Flagi

Dzień flagi i rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja uczniowie uczcili, tworząc własne flagi i ubierając się w barwy narodowe.

Zdjęcie 21

Tajemniczy ogród

Dzięki Radzie Rodziców i Pani Wicedyrektor Joannie Ignasiak powstał przy szkole ogród. Pojawiły się skrzynki z ziołami, warzywami i kwiatami. Patronat nad projektem objął Instytut Dendrologii, a Pani Karolina Nowak, czyli Kierownik tej instytucji, wzięła udział w pierwszych pracach ogrodniczych.

Dzieci przed budynkiem szkoły

Różowa skrzyneczka

W toaletach dziewcząt pojawiły się różowe skrzynki na artykuły higieniczne. Uczennice same przygotowały regulamin jej użytkowania.

Festyn na dzień dziecka

3 czerwca odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka, część atrakcji została sfinansowana i wybrana w ramach Budżetu Uczniowskiego. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ten wspaniały dzień.

Dziękujemy wszystkim za dobrą współpracę w tym roku szkolnym

Jolanta Kluczyńska i Dawid Sekula