MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT 3X3

Nasze kórniczanki przywiozły dwa medale z Mistrzostw Wielkopolski w Koszykówce 3×3 dziewcząt!!!

We Wtorek 07.06 odbyły się Mistrzostwa Igrzysk Dzieci (roczniki 2009 i mł), a w Czwartek 09.06 Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

Krótko o wtorku ID

W fazie grupowej dziewczyny rozegrały 4 spotkania. Przegrały jedynie z SP5 Ostrów Wielkopolski. Następnie wygrały półfinał z koleżankami z zespołu grającymi w Sp18. W finale ponownie zagrały z SP5 z Ostrowa i ponownie nie dały rady pokonać tego zespołu. Ostatecznie dziewczęta zajęły 2 miejsce.

 

Sreberki:

NATALIA JANKOWSKA MICHALINA GUZIANA
AMELIA BLEJWAS AMELIA WALKOWIAK

 

Krótko o czwartku IMS

 

Pomimo bardzo niesprzyjającej pogody (padał deszcz od rana i turniej rozpoczął się dopiero około 12:00) dziewczyny wygrały mecze w grupie, a następnie ćwierćfinał. W półfinale przegrały z koleżankami z zespołu grającymi w SP51 jednym koszem (dziewczyny wygrały całość – gratulacje!). Natomiast w meczu o 3 miejsce wygrały z Ostrowem po celnej trójce Idy.

 

Brązki:

BASIA BRUCZYŃSKA IDA ZYGMANOWSKA
AMELIA PROMIŃSKA DARIA MELNYK

 

Tym samym zakończyliśmy sezon koszykarski z dwoma zespołami na podium!!

Brawo dziewczyny, brawo trenerzy, brawo Jedynka

Skip to content