LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI RUSZA PO WAKACJACH

LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI RUSZA PO WAKACJACH

Rozpoczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim ruszają w naszej szkole kolejne zajęcia w programie #LaboratoriaPrzyszłości.

#Laboratoria Przyszłości to wiedza zdobywana w praktyczny sposób. Nauczyciele z naszej szkoły pokazują, że uczyć się można nie tylko z książek. Potrafimy łączyć naukę z zabawą, która daje uczniom ogromną frajdę.

Jak już wcześniej wspominałam, nasza szkoła otrzymała wsparcie w postaci środków finansowych w łącznej kwocie 204 900 zł. w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Wielu naszych nauczycieli pracuje już na sprzęcie zakupionym w tym programie.

Dzięki pomocom z projektu rządowego Laboratoria Przyszłości nasi uczniowie mogą poznawać tajniki matematyki, przyrody czy eksperymentu. Mogą rozwijać swój głos i uczestniczyć w warsztatach tkackich. Poznać ogólną budowę drukarki 3D i zasadę jej działania, a w młodszych klasach pouczyć się z robotami.

Naszą misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy,  angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W tym miesiącu zajęcia z zastosowaniem sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości odbyły się między innymi na lekcjach przyrody prowadzonych przez panią Ewelinę Plucińską, na zajęciach  chóru szkolnego Viva la Musica, na próbach przygotowujących uczniów do występów wokalnych i na lekcjach muzyki, prowadzonych przez panią Lidię Jakubowską, na lekcjach matematyki w klasie 5b i 8a: Kolejność wykonywania działań i potęgowanie, sprzęt nagłośnieniowy został wykorzystany podczas akademii z okazji rozpoczęcia roku szkolnego przez pana Dawida Sekulę i pana Szymona Ślęzaka, na zajęciach robotyki prowadzonych przez panią Sylwię Kowalską.

Szkolny koordynator Programu

Lidia Jakubowska

Skip to content