Wstecz

Gość z daleka !

Gość z daleka !

24 listopada 2023 r. gościła w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tytusa Działyńskiego w Kórniku rodowita Japonka Tomoko Minami. Jej krótki pobyt w Polsce zbiegł się z 70-leciem naszej szkoły i rokiem Jadwigi z Działyńskich Zamoyskiej (1831-1923).

Japonka w tradycyjny sposób zaprezentowała japońską sztukę pisania kaligrafii. Tomoko miała oryginalne japońskie przybory potrzebne do prezentacji. Wszystkie te ciekawe i rzadko już spotykane piśmiennicze akcesoria jak pędzle, papier czy tusz przywiozła ze sobą z Japonii. Również, co ucieszyło nasze dzieci, miała na sobie tradycyjne japońskie kimono. Trzeba zaznaczyć, że w Jej ojczystym kraju kaligrafowanie było i jest nadal wielka sztuką, a obecnie także formą rozrywki. Tradycja ta jest ceniona i pielęgnowana w Japonii do dziś. Przykładem jest właśnie Tomoko,  która już przez ponad 60 lat kultywuje ten narodowy zwyczaj.

To ciekawe spotkanie, mimo powszechnej komputeryzacji, spotkało się z ogromnym zainteresowaniem ze strony naszych uczniów. Także i Tomoko Minami była bardzo zadowolona z możliwości popularyzacji japońskiej sztuki kaligrafii w Polsce.

 

Tekst przygotowała przyjaciółka Tomoko Minami

Maria Frąckowiak – wychowawczyni klasy 3d w SP 1.

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wyjątkowymi zdjęciami.

Co jeśli nie znalazlem informacji?

Szanowni Rodzice, w przypadku braku odnalezienia informacji która was interesuje zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego.

Informacje dodatkowe

Zapraszamy do zapoznania się także z innymi informacjami które mogą być dla Państwa przydatne.

Plan lekcji
Udostępniamy Państwu możliwość pobrania planów lekcyjnych w roku 2022/2023 - plany aktualizowane są na bieżąco.
Sprawdź więcej
Zajęcia dydaktyczno wychowawcze
Wykaz zajęć pozalekcyjnych w roku 2022/2023 - informacje na temat zajęć dydaktyczno wyrównawczych jak i zajęć rozwijających uzdolnienia.
Sprawdź więcej
Wykaz podręczników
Informacja na temat wykazu podręczników na rok szkolny 2022/2023. Znajda tutaj Państwo wszystkie wymagane informacje na ten temat.
Sprawdź więcej

Nadchodzące wydarzenia

31
maj
DZIEŃ WOLNY OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO- WYCHOWAWCZYCH
00:00 - 00:00
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tytusa Działyńskiego w Kórniku ul. Dworcowa 11, 62-035 Kórnik
24
cze
Semestr II – Rada analityczna
00:00 - 00:00
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tytusa Działyńskiego w Kórniku ul. Dworcowa 11, 62-035 Kórnik
13
cze
Semestr II – Rada klasyfikacyjna
00:00 - 00:00
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tytusa Działyńskiego w Kórniku ul. Dworcowa 11, 62-035 Kórnik
Pokaż wszystkie
Skip to content