Wstecz

I Festiwal Mitologiczny w SP1 w Kórniku

I Festiwal

Dnia 8.02.2024 r. odbył się w naszej szkole I Festiwal Mitologiczny.

I choć tradycja zabaw z mitologią grecką sięga daleko w przeszłość – jeszcze do sześcioklasowej szkoły podstawowej, to tegoroczna formuła była nowatorska. Wszystka zaczęło się w grudniu ubiegłego roku, kiedy uczniowie klas piątych podjęli się realizacji klasowych projektów poświęconych bogom i bohaterom greckiej mitologii. Wtedy wspólnie podjęliśmy decyzję, że efekty pracy piątoklasistów zaprezentujemy uczniom klas siódmych i ósmych w ramach przygotowania do egzaminu ósmoklasisty.

Uczniowie klas piątych zgłębiali mitologiczną wiedzę w bardzo różnorodny sposób: komponowali plakaty, przygotowywali konkursy dotyczące atrybutów bogów i bohaterów, scenki teatralne, prezentacje multimedialne, Kahooty, filmy – aktorskie i animacje poklatkowe. Pomysłów było wiele, a ich realizacja, w wielu przypadkach, zdecydowanie przerosła nasze oczekiwania. Okazało się, że mitologia jest ciekawa, a wiedza zdobyta w ten sposób pozostaje w głowach na dłużej.

Pozostało nam jedno – skomponować z uczniowskich materiałów program i pokazać go uczniom klas siódmych i ósmych. Termin wyznaczyliśmy na 6 i 7 godzinę lekcyjną 8 lutego. O 16.30 miał się też w sali gimnastycznej odbyć bal mitologiczny.

Nasze pomysły wsparli uczniowie z Kółka Teatralnego z panią Jolantą Kluczyńską na czele. Występ pod tytułem „W labiryncie mitów” zainaugurował nasz Festiwal. Po świetnym występie młodych adeptów sztuki teatralnej nadszedł czas na mini scenki klas piątych, pokazy filmów, konkurs i wreszcie Kahoot. Całość zamknęła się w 45 minutach i miejmy nadzieję, że zdobytą czy powtórzoną wiedzę z mitów ósmoklasiści wykorzystają na egzaminie 😊.

Katarzyna Sibilska

Hanna Borsut

Genowefa Michalak

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wyjątkowymi zdjęciami.

Co jeśli nie znalazlem informacji?

Szanowni Rodzice, w przypadku braku odnalezienia informacji która was interesuje zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego.

Informacje dodatkowe

Zapraszamy do zapoznania się także z innymi informacjami które mogą być dla Państwa przydatne.

Plan lekcji
Udostępniamy Państwu możliwość pobrania planów lekcyjnych w roku 2022/2023 - plany aktualizowane są na bieżąco.
Sprawdź więcej
Zajęcia dydaktyczno wychowawcze
Wykaz zajęć pozalekcyjnych w roku 2022/2023 - informacje na temat zajęć dydaktyczno wyrównawczych jak i zajęć rozwijających uzdolnienia.
Sprawdź więcej
Wykaz podręczników
Informacja na temat wykazu podręczników na rok szkolny 2022/2023. Znajda tutaj Państwo wszystkie wymagane informacje na ten temat.
Sprawdź więcej

Nadchodzące wydarzenia

16
maj
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY – JĘZYK OBCY NOWOŻYTNY
00:00 - 00:00
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tytusa Działyńskiego w Kórniku ul. Dworcowa 11, 62-035 Kórnik
14
maj
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY – JĘZYK POLSKI
00:00 - 00:00
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tytusa Działyńskiego w Kórniku ul. Dworcowa 11, 62-035 Kórnik
15
maj
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY – MATEMATYKA
00:00 - 00:00
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tytusa Działyńskiego w Kórniku ul. Dworcowa 11, 62-035 Kórnik
Pokaż wszystkie
Skip to content