Wstecz

II Gminny Konkurs Ortograficzny "Mistrz Ortografii" 2023

II Gminny Konkurs
19 maja odbył się II Gminny Konkurs Ortograficzny “Mistrz Ortografii” 🖋, którego organizatorem była nasza szkoła. W wydarzeniu wzięło udział 13 uczniów ze szkół z Gminy Kórnik: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Teofili z Działyńskich Szołdrskiej-Potulickiej , Szkoła Podstawowa W Kamionkach, SP Szczodrzykowo, Szkoła Podstawowa im. Jana Wójkiewicza w Radzewie  oraz reprezentantki SP 1.
 
Dzieci miały do rozwiązania trzy zadania📄, najpierw zmierzyły się dyktandem, potem szukały błędnie zapisanych wyrazów w tekście, a na koniec mogły popisać się znajomością zasad ortograficznych dopasowując właściwą regułę do podanego wyrazu. Uczniowie reprezentowali bardzo wysoki poziom i o ostatecznych wynikach zdecydowały pojedyncze punkty. 
 
Ostatecznie Mistrzem Ortografii Gminy Kórnik została 🥇Nadia Skrzypczak z SP nr 2, II miejsce zajęła 🥈Emilia Bąk z SP 1, a na trzecim miejscu znalazła się 🥉Julia Matysiak z SP nr 2. 
 
Serdecznie gratulujemy zwyciężczyni i wszystkim dzieciom, które dzielnie stawiły czoła zadaniom konkursowym. Gratulujemy także opiekunom i nauczycielom przygotowującym dzieci do konkursu.🥳
 
Brawa dla Emilii i Kai, które godnie reprezentowały naszą Jedynkę! 👏👏👏 Dziękujemy! 😊
 
Bardzo dziękujemy dyrekcji naszej szkoły za ufundowanie wspaniałych nagród oraz Wydziałowi Promocji Gminy Kórnik za przekazanie upominków dla każdego uczestnika konkursu. Już dzisiaj zapraszamy do Jedynki na kolejną edycję “Mistrza Ortografii”  w przyszłym roku!
 
Organizatorzy: Michalina Pelczyk, Monika Sobczak, Sylwia Kowalska

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wyjątkowymi zdjęciami.

Co jeśli nie znalazlem informacji?

Szanowni Rodzice, w przypadku braku odnalezienia informacji która was interesuje zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego.

Informacje dodatkowe

Zapraszamy do zapoznania się także z innymi informacjami które mogą być dla Państwa przydatne.

Plan lekcji
Udostępniamy Państwu możliwość pobrania planów lekcyjnych w roku 2022/2023 - plany aktualizowane są na bieżąco.
Sprawdź więcej
Zajęcia dydaktyczno wychowawcze
Wykaz zajęć pozalekcyjnych w roku 2022/2023 - informacje na temat zajęć dydaktyczno wyrównawczych jak i zajęć rozwijających uzdolnienia.
Sprawdź więcej
Wykaz podręczników
Informacja na temat wykazu podręczników na rok szkolny 2022/2023. Znajda tutaj Państwo wszystkie wymagane informacje na ten temat.
Sprawdź więcej

Nadchodzące wydarzenia

07
sie
Semestr II – Rada Pedagogiczna organizacyjna na rok szkolny 2024/2025
00:00 - 00:00
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tytusa Działyńskiego w Kórniku ul. Dworcowa 11, 62-035 Kórnik
31
sie
Przerwa Wakacyjna 2024
00:00 - 00:00
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tytusa Działyńskiego w Kórniku ul. Dworcowa 11, 62-035 Kórnik
Pokaż wszystkie
Skip to content