Krótka relacja z wycieczki do Poznania

Krótka relacja z

„Poznaj Polskę”

WYCIECZKA DO POZNANIA

21.06.2023r.

Rok szkolny 2023/2023 dobiegł końca, ale zostawił po sobie niezapomniane wspomnienia. Uczniowie pierwszych, drugich i trzecich klas brali udział w animowanej  wycieczce po Poznaniu. Dzieci wcielając się w rolę detektywów odkrywały tajemniczą przeszłość miasta pod okiem przewodników programu ,,Detektywi historii”. Pierwszym punktem wycieczki był plac przed poznańską Bazyliką Archikatedralną św. Apostołów Piotra i Pawła.

Mali turyści wykonali wiele ciekawych zadań i dzięki temu poznali historię najstarszej polskiej katedry. Dowiedzieli się o początkach państwa polskiego, poznali postacie pierwszych władców. Uczniowie mieli także okazję zobaczyć wnętrze katedry i jej podziemia. Maszerując uliczkami Poznania, uczestnicy wycieczki odwiedzili Farę Poznańską oraz Stary Rynek.

W trakcie spaceru uczniowie ugruntowali swoją znajomość legendy o poznańskich koziołkach, podziwiali historyczny zespół miasta. Uczestnicy programu o godzinie 12.00 w samo południe podziwiali na ratuszowej wieży trykające się legendarne koziołki oraz wysłuchali hejnału.

Na zakończenie wycieczki wszyscy udali się na pyszny posiłek do restauracji „Czerwona papryka”. Dla naszych uczniów to było bardzo ciekawe i pouczające wydarzenie, pełne wyjątkowych wrażeń i wspomnień.

Link do galerii: https://drive.google.com/drive/folders/1FdMykDCWmS-PqmprBdgXQMiPipbJtsMZ?usp=sharing

Krótka relacja z wycieczki do Poznania, w której wzięli udział uczniowie klas 1-3 w ramach realizacji programu “Poznaj Polskę” w naszej szkole.

Autor: Sylwia Kowalska, Dawid Sekula

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY