Wstecz

Krótka relacja z wycieczki do Poznania

Krótka relacja z

„Poznaj Polskę”

WYCIECZKA DO POZNANIA

21.06.2023r.

 

Rok szkolny 2023/2023 dobiegł końca, ale zostawił po sobie niezapomniane wspomnienia. Uczniowie pierwszych, drugich i trzecich klas brali udział w animowanej  wycieczce po Poznaniu. Dzieci wcielając się w rolę detektywów odkrywały tajemniczą przeszłość miasta pod okiem przewodników programu ,,Detektywi historii”. Pierwszym punktem wycieczki był plac przed poznańską Bazyliką Archikatedralną św. Apostołów Piotra i Pawła.

Mali turyści wykonali wiele ciekawych zadań i dzięki temu poznali historię najstarszej polskiej katedry. Dowiedzieli się o początkach państwa polskiego, poznali postacie pierwszych władców. Uczniowie mieli także okazję zobaczyć wnętrze katedry i jej podziemia. Maszerując uliczkami Poznania, uczestnicy wycieczki odwiedzili Farę Poznańską oraz Stary Rynek.

W trakcie spaceru uczniowie ugruntowali swoją znajomość legendy o poznańskich koziołkach, podziwiali historyczny zespół miasta. Uczestnicy programu o godzinie 12.00 w samo południe podziwiali na ratuszowej wieży trykające się legendarne koziołki oraz wysłuchali hejnału.

Na zakończenie wycieczki wszyscy udali się na pyszny posiłek do restauracji „Czerwona papryka”. Dla naszych uczniów to było bardzo ciekawe i pouczające wydarzenie, pełne wyjątkowych wrażeń i wspomnień.

Link do galerii: https://drive.google.com/drive/folders/1FdMykDCWmS-PqmprBdgXQMiPipbJtsMZ?usp=sharing

Krótka relacja z wycieczki do Poznania, w której wzięli udział uczniowie klas 1-3 w ramach realizacji programu “Poznaj Polskę” w naszej szkole.

Autor: Sylwia Kowalska, Dawid Sekula


 

Co jeśli nie znalazlem informacji?

Szanowni Rodzice, w przypadku braku odnalezienia informacji która was interesuje zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego.

Informacje dodatkowe

Zapraszamy do zapoznania się także z innymi informacjami które mogą być dla Państwa przydatne.

Plan lekcji
Udostępniamy Państwu możliwość pobrania planów lekcyjnych w roku 2022/2023 - plany aktualizowane są na bieżąco.
Sprawdź więcej
Zajęcia dydaktyczno wychowawcze
Wykaz zajęć pozalekcyjnych w roku 2022/2023 - informacje na temat zajęć dydaktyczno wyrównawczych jak i zajęć rozwijających uzdolnienia.
Sprawdź więcej
Wykaz podręczników
Informacja na temat wykazu podręczników na rok szkolny 2022/2023. Znajda tutaj Państwo wszystkie wymagane informacje na ten temat.
Sprawdź więcej

Nadchodzące wydarzenia

16
maj
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY – JĘZYK OBCY NOWOŻYTNY
00:00 - 00:00
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tytusa Działyńskiego w Kórniku ul. Dworcowa 11, 62-035 Kórnik
14
maj
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY – JĘZYK POLSKI
00:00 - 00:00
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tytusa Działyńskiego w Kórniku ul. Dworcowa 11, 62-035 Kórnik
15
maj
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY – MATEMATYKA
00:00 - 00:00
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tytusa Działyńskiego w Kórniku ul. Dworcowa 11, 62-035 Kórnik
Pokaż wszystkie
Skip to content