Wstecz

Laboratoria przyszłości po wakacjach

Laboratoria przyszłości

Rozpoczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim ruszają w naszej szkole kolejne zajęcia w programie #LaboratoriaPrzyszłości.

#Laboratoria Przyszłości to wiedza zdobywana w praktyczny sposób. Nauczyciele z naszej szkoły pokazują, że uczyć się można nie tylko z książek. Potrafimy łączyć naukę z zabawą, która daje uczniom ogromną frajdę.

Dzięki pomocom z projektu rządowego Laboratoria Przyszłości nasi uczniowie mogą poznawać tajniki matematyki, przyrody czy eksperymentu. Mogą rozwijać swój głos i uczestniczyć w warsztatach tkackich. Poznać ogólną budowę drukarki 3D i zasadę jej działania, a w młodszych klasach pouczyć się z robotami.

Naszą misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy,  angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W tym miesiącu zajęcia z zastosowaniem sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości odbyły się między innymi podczas kółka geograficznego prowadzonego przez panią Ewelinę Plucińską, przez panią Beatę Godlewską podczas zajęć w świetlicy, na lekcjach geografii prowadzonych przez pana Dawida Waśkowiaka w klasach siódmych: Zjawisko wulkanizmu w świecie, mikroskopy wykorzystała pani Justyna Olek w klasie 1c do obserwacji komórek cebuli.

 

 

Szkolny koordynator Programu

Lidia Jakubowska

Co jeśli nie znalazlem informacji?

Szanowni Rodzice, w przypadku braku odnalezienia informacji która was interesuje zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego.

Informacje dodatkowe

Zapraszamy do zapoznania się także z innymi informacjami które mogą być dla Państwa przydatne.

Plan lekcji
Udostępniamy Państwu możliwość pobrania planów lekcyjnych w roku 2022/2023 - plany aktualizowane są na bieżąco.
Sprawdź więcej
Zajęcia dydaktyczno wychowawcze
Wykaz zajęć pozalekcyjnych w roku 2022/2023 - informacje na temat zajęć dydaktyczno wyrównawczych jak i zajęć rozwijających uzdolnienia.
Sprawdź więcej
Wykaz podręczników
Informacja na temat wykazu podręczników na rok szkolny 2022/2023. Znajda tutaj Państwo wszystkie wymagane informacje na ten temat.
Sprawdź więcej

Nadchodzące wydarzenia

16
maj
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY – JĘZYK OBCY NOWOŻYTNY
00:00 - 00:00
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tytusa Działyńskiego w Kórniku ul. Dworcowa 11, 62-035 Kórnik
14
maj
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY – JĘZYK POLSKI
00:00 - 00:00
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tytusa Działyńskiego w Kórniku ul. Dworcowa 11, 62-035 Kórnik
15
maj
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY – MATEMATYKA
00:00 - 00:00
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tytusa Działyńskiego w Kórniku ul. Dworcowa 11, 62-035 Kórnik
Pokaż wszystkie
Skip to content