Laboratoria Przyszłości w grudniu

Laboratoria Przyszłości

@Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Inicjatywa ma na celu wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W tym miesiącu sprzęt z tego programu został wykorzystany na lekcjach matematyki w klasie 8 i w klasie 5 a- utrwalanie wiedzy o ułamkach. Porównywanie ich wielkości za pomocą tablic Educarium prowadzonych przez panią Dagmarę Szarszewską, podczas zajęć z druku 3D prowadzonych przez panią Sylwię Kwiatkowską- samodzielne przygotowanie i wydrukowanie dekoracji świątecznych przez  uczniów klasy 3c, przez uczniów klas 5, w mikołajkowe popołudnie,   podczas kółka geograficznego wykonali mapy świata z piasku- zajęcia prowadzone były przez panią Ewelinę Plucińską, w klasach 4b, 5b, 7a, 6b- poznawanie  brył przestrzennych na lekcjach matematyki prowadzonych przez panią Małgorzatę Achtabowską, na lekcjach geografii prowadzonych przez pana Dawida Waśkowiaka w klasie 6c- Wulkany i trzęsienia ziemi na Islandii.

Szkolny koordynator programu

Lidia Jakubowska