Wstecz

Laboratoria Przyszłości w grudniu

Laboratoria Przyszłości

@Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Inicjatywa ma na celu wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W tym miesiącu sprzęt z tego programu został wykorzystany na lekcjach matematyki w klasie 8 i w klasie 5 a- utrwalanie wiedzy o ułamkach. Porównywanie ich wielkości za pomocą tablic Educarium prowadzonych przez panią Dagmarę Szarszewską, podczas zajęć z druku 3D prowadzonych przez panią Sylwię Kwiatkowską- samodzielne przygotowanie i wydrukowanie dekoracji świątecznych przez  uczniów klasy 3c, przez uczniów klas 5, w mikołajkowe popołudnie,   podczas kółka geograficznego wykonali mapy świata z piasku- zajęcia prowadzone były przez panią Ewelinę Plucińską, w klasach 4b, 5b, 7a, 6b- poznawanie  brył przestrzennych na lekcjach matematyki prowadzonych przez panią Małgorzatę Achtabowską, na lekcjach geografii prowadzonych przez pana Dawida Waśkowiaka w klasie 6c- Wulkany i trzęsienia ziemi na Islandii. 

 

Szkolny koordynator programu

Lidia Jakubowska

Co jeśli nie znalazlem informacji?

Szanowni Rodzice, w przypadku braku odnalezienia informacji która was interesuje zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego.

Informacje dodatkowe

Zapraszamy do zapoznania się także z innymi informacjami które mogą być dla Państwa przydatne.

Plan lekcji
Udostępniamy Państwu możliwość pobrania planów lekcyjnych w roku 2022/2023 - plany aktualizowane są na bieżąco.
Sprawdź więcej
Zajęcia dydaktyczno wychowawcze
Wykaz zajęć pozalekcyjnych w roku 2022/2023 - informacje na temat zajęć dydaktyczno wyrównawczych jak i zajęć rozwijających uzdolnienia.
Sprawdź więcej
Wykaz podręczników
Informacja na temat wykazu podręczników na rok szkolny 2022/2023. Znajda tutaj Państwo wszystkie wymagane informacje na ten temat.
Sprawdź więcej

Nadchodzące wydarzenia

31
maj
DZIEŃ WOLNY OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO- WYCHOWAWCZYCH
00:00 - 00:00
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tytusa Działyńskiego w Kórniku ul. Dworcowa 11, 62-035 Kórnik
24
cze
Semestr II – Rada analityczna
00:00 - 00:00
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tytusa Działyńskiego w Kórniku ul. Dworcowa 11, 62-035 Kórnik
13
cze
Semestr II – Rada klasyfikacyjna
00:00 - 00:00
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tytusa Działyńskiego w Kórniku ul. Dworcowa 11, 62-035 Kórnik
Pokaż wszystkie
Skip to content