Wstecz

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ NIEWIDOMYCH

MIĘDZYNARODOWY
13 listopada jest Międzynarodowym Dniem Osób Niewidomych oraz okazją do zwrócenia uwagi na to, że na całym świecie żyją ludzie niewidomi i słabowidzący, których życie codzienne to pokonywanie życiowych barier.
 
W trakcie zajęć uczniowie klasy I b dowiedzieli się jak funkcjonują osoby z dysfunkcją wzroku oraz w jaki sposób można mądrze im pomóc. Przeprowadzone zabawy przybliżyły im świat i położenie ludzi niewidzących. W zabawie z opaską na oczach dotykiem rozpoznawały przedmioty.
 
Poprzez scenki dramowe i zabawy mogli wczuć się w sytuację osób z tą niepełnosprawnością, lepiej zrozumieć towarzyszące im na co dzień problemy. Zapoznali się z filmikiem edukacyjnym pt. „ N jak niewidomy ” wskazującym, jak należy nieść pomoc osobom z dysfunkcją wzroku. Poznali również alfabet Braille’a.  Wspólnie poszukiwaliśmy go w przedmiotach codziennego użytku.
 
Przy podsumowaniu zajęć uczniowie deklarowali, że dzięki nim potrafią właściwie pomóc osobom z dysfunkcją wzroku i odważniej będą nawiązywać kontakty z ludźmi niewidomymi. Do dostrzeżenia problemów osób niewidomych i do gotowości pomocy zachęcała gazetka ścienna przygotowana przez zespół nauczycieli współorganizujących proces kształcenia. Doskonałym podsumowaniem zajęć było wspólne wykonanie plakatu dla osoby niewidomej. Plakat ten jest wyrazem szacunku dla wszystkich tych, którzy nas nie widzą. Dzieci z klasy I b na pewno te osoby zobaczą.
Autor: Sylwia Dulska, Agata Mazurek

Co jeśli nie znalazlem informacji?

Szanowni Rodzice, w przypadku braku odnalezienia informacji która was interesuje zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego.

Informacje dodatkowe

Zapraszamy do zapoznania się także z innymi informacjami które mogą być dla Państwa przydatne.

Plan lekcji
Udostępniamy Państwu możliwość pobrania planów lekcyjnych w roku 2022/2023 - plany aktualizowane są na bieżąco.
Sprawdź więcej
Zajęcia dydaktyczno wychowawcze
Wykaz zajęć pozalekcyjnych w roku 2022/2023 - informacje na temat zajęć dydaktyczno wyrównawczych jak i zajęć rozwijających uzdolnienia.
Sprawdź więcej
Wykaz podręczników
Informacja na temat wykazu podręczników na rok szkolny 2022/2023. Znajda tutaj Państwo wszystkie wymagane informacje na ten temat.
Sprawdź więcej

Nadchodzące wydarzenia

31
maj
DZIEŃ WOLNY OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO- WYCHOWAWCZYCH
00:00 - 00:00
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tytusa Działyńskiego w Kórniku ul. Dworcowa 11, 62-035 Kórnik
24
cze
Semestr II – Rada analityczna
00:00 - 00:00
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tytusa Działyńskiego w Kórniku ul. Dworcowa 11, 62-035 Kórnik
13
cze
Semestr II – Rada klasyfikacyjna
00:00 - 00:00
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tytusa Działyńskiego w Kórniku ul. Dworcowa 11, 62-035 Kórnik
Pokaż wszystkie
Skip to content