Wstecz

Mistrzostwa Powiatu W Koszykówce Dziewcząt Igrzyska Dzieci Mosina 03.03.2023

Mistrzostwa Powiatu W Koszykówce

W Mosinie 03.03.2023 odbyły się finały Powiatu, w których 12 szkół rywalizowało o awans do rozgrywek Rejonu.

Nasze dziewczyny trafiły do grupy z SP Stęszew i SP 2 Plewiska.

W pierwszym meczu bez problemu wygrały ze Stęszewem.

W drugim meczu z SP 2 Plewiska początek należał do rywalek, które prowadziły po pierwszej kwarcie. Do połowy mecz był wyrównany, ale ostatecznie nasze dziewczyny zdominowały rywalki.

Z SP Suchy Las początek również był dla rywalek. Jednak od drugiej kwarty nasze zawodniczki zagrały znacznie lepiej i pewnie wygrały spotkanie.

W półfinale ponownie nasze dziewczyny rozegrały mecz z SP 2 Plewiska. Tym razem rywalki nie oddawały pola i do samego końca walka była kosz za kosz. W ostatnich sekundach rywalki nie trafiły 2 rzutów osobistych i Kórniczanki 1 punktem wygrały mecz.

W finale zagraliśmy z SP Zalasewo, gdzie grają bardzo mocne Liderki dominujące ligę wojewódzką. Dziewczyny walczyły dzielnie przez pół meczu, gdzie wynik był wyrównany. W drugiej połowie fizyczność i umiejętności Liderek przeważyły na ich korzyść i to one ostatecznie zdobyły pierwsze miejsce. Zdobywamy wicemistrzostwo powiatu i awans do Mistrzostw Rejonu. Gratulacje!!!