Półfinał mistrzostw powiatu w piłce ręcznej dziewcząt igrzyska dzieci Buk 21.02.2023.

Półfinał mistrzostw powiatu

W Buku na zawodach zagrały cztery szkoły, a dwie awansowały do finału Powiatu Poznańskiego:

SP Buk, SP2 Zalasewo, SP Kicin i SP1 Kórnik

W pierwszym meczu nasze dziewczyny po dobrej walce, mimo słabego ruchu w ataku, uległy gospodyniom 11:6. Dodać należy, że w Buku dziewczyny trenują piłkę ręczną, więc taki wynik tym bardziej cieszy.

W drugim meczu po bardzo słabym początku (1:4 po 3 minutach) kórniczanki ostatecznie przegrały jedną bramką z drużyną SP2 z Zalasewa.

Mecz z Kicinem zakończył się remisem 8:8, a o losach meczu zdecydowała seria rzutów karnych. Po wielu błędach lepsze okazały się rywalki. Mecz zakończył się wynikiem 10:9

Nasze dziewczyny zajęły 4 m-ce

W taki oto sposób kończymy przygodę z szczypiorniakiem w Igrzyskach Dzieci. Pozostaje duży niedosyt, ale mimo niepełnego składu dziewczyny zagrały dobre zawody. Zabrakło niewiele.

SKŁAD DRUŻYNY:

MAJA ADAMOWICZ