Rajd pieszy do Robakowa

Rajd pieszy

20 września (piątek) 9 uczniów z kl. 6 i 7, pod opieką p. Magdaleny Stratyńskiej, wzięło udział w pieszym rajdzie do Robakowa “Szlakiem Pamięci Weteranów Walk o Wolność  i Niepodległość”.

Rajd został zorganizowany przez Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 Koło w Kórniku, w ramach Kórnickich Dni Nauki. W rajdzie uczestniczyły drużyny ze wszystkich szkół gminy Kórnik. Naszym zadaniem było znaleźć na punktach kontrolnych kody QR, po zeskanowaniu których odnajdywaliśmy w internecie informacje o danym miejscu oraz wskazówki o trasie rajdu. Przygotowaliśmy również plakat o Powstaniu Wielkopolskim pt. “Śladami Powstańców Kórnickich”, który na mecie zaprezentowała Paulina Burclaf, wpisaliśmy się do księgi pamiątkowej, a na koniec zjedliśmy pyszną grochówkę.

Magdalena Stratyńska

paź
Dzień wolny od zajęć dydaktyczno wychowawczych
paź