Wstecz

Wieczorek poetycki w SP1 w Kórniku

Wieczorek poetycki

W czwartek 25 stycznia 2024 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr1 im. Tytusa Działyńskiego w Kórniku zaprezentowali swoje talenty recytatorskie, muzyczne i aktorskie podczas „Wieczoru poezji Wisławy Szymborskiej… i nie tylko…”

Występy uczniów przygotowały panie: Hanna Borsut, Genowefa Michalak, Ewa Szybiak-Lewandowska, Jolanta Kluczyńska i Lidia Jakubowska –nauczycielki z kórnickiej Jedynki oraz muzycznie uświetniła go mama jednej z uczennic – pani Olga Melnyk.

W projekcie wzięło udział 25 uczniów z klas I–VII. Występy zachwyciły  i wzruszyły zgromadzoną w szkole publiczność, składającą się z rodzin występujących dzieci oraz gości specjalnych – miłośników literatury. Była to pierwsza tego typu impreza, pełna niezapomnianych wzruszeń i emocji.

Pomysł zrodził się właściwie niedawno. Chodziło o to, żeby zaprezentować uczniów przed rodzicami, bo mają bardzo utalentowane dzieci. Tak naprawdę chodziło nam o to, aby się zatrzymać. My ciągle gdzieś pędzimy i pędzimy, a chodzi o to, aby być tu i teraz i wyciągnąć jakąś refleksję z tego wieczoru. Takie było nasze przesłanie.

Tematyka utworów związana była z twórczością Wisławy Szymborskiej, minionymi świętami Babć i Dziadków oraz bogatym repertuarem związanym z trwającym aktualnie konkursem recytatorskim. Cały występ przeplatały utwory muzyczne grane przez naszych uczniów, a deklamowane podczas wieczorku wiersze wspaniale wprowadziły nas w świat uczuć, bo wszystko, co jest związane z tą tematyką, przeżywamy sercem, a każdy z nas ma je tylko jedno. Poświęca się dla drugiego człowieka, kocha, wielbi, cierpi. To, czego doświadczamy w naszym życiu, jest bardzo różnorodne. Zależne od ludzi, z którymi przyszło nam się na naszej życiowej drodze spotkać i od wydarzeń, w których przyszło nam uczestniczyć, dlatego staraliśmy się, aby nasi słuchacze mieli okazję dobrze czuć się wśród występów naszych uczniów. A oni  spisali się świetnie, wystąpili jak profesjonalni artyści, którzy wykazali się niezwykłym wyczuciem przy ukazywaniu duchowości i uczuciowości człowieka. Odtańczony taniec Leny z klasy VII i Rozalki z klasy IV do wiersza Wisławy Szymborskiej był wyjątkową interpretacją, a występ Zosi B. niesamowity. To, że poezja bawi i uczy pokazali przedstawiciele kółka teatralnego. Warto zauważyć też tu, że najmłodszymi osobami występującymi na scenie byli uczniowie klas pierwszych naszej szkoły.

Był to mile spędzony wieczór w doborowym towarzystwie z muzyką i poezją w tle. Goście mogli wypić kawę i delektować się słodkościami, i poddać się nastrojowi magicznej chwili.

Ewa SzybiakLewandowska

 

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wyjątkowymi zdjęciami.

Co jeśli nie znalazlem informacji?

Szanowni Rodzice, w przypadku braku odnalezienia informacji która was interesuje zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego.

Informacje dodatkowe

Zapraszamy do zapoznania się także z innymi informacjami które mogą być dla Państwa przydatne.

Plan lekcji
Udostępniamy Państwu możliwość pobrania planów lekcyjnych w roku 2022/2023 - plany aktualizowane są na bieżąco.
Sprawdź więcej
Zajęcia dydaktyczno wychowawcze
Wykaz zajęć pozalekcyjnych w roku 2022/2023 - informacje na temat zajęć dydaktyczno wyrównawczych jak i zajęć rozwijających uzdolnienia.
Sprawdź więcej
Wykaz podręczników
Informacja na temat wykazu podręczników na rok szkolny 2022/2023. Znajda tutaj Państwo wszystkie wymagane informacje na ten temat.
Sprawdź więcej

Nadchodzące wydarzenia

31
maj
DZIEŃ WOLNY OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO- WYCHOWAWCZYCH
00:00 - 00:00
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tytusa Działyńskiego w Kórniku ul. Dworcowa 11, 62-035 Kórnik
24
cze
Semestr II – Rada analityczna
00:00 - 00:00
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tytusa Działyńskiego w Kórniku ul. Dworcowa 11, 62-035 Kórnik
13
cze
Semestr II – Rada klasyfikacyjna
00:00 - 00:00
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tytusa Działyńskiego w Kórniku ul. Dworcowa 11, 62-035 Kórnik
Pokaż wszystkie
Skip to content