Wycieczka do

W dniach 6-8 listopada klasy 6c i 6d oraz kilkoro uczestników z klas 7a i 7b udały się na trzydniową wycieczkę do stolicy naszego kraju – Warszawy, w ramach programu #PoznajPolskę.

Była to już ostatnia wyprawa z tego programu, za którą składamy wielkie podziękowania za zorganizowanie jej Pani Wicedyrektor oraz za wsparcie i opiekę naszym opiekunkom.

To były bardzo wyczerpujące dni, ale ileż ciekawych miejsc udało mam się zobaczyć i zwiedzić.

Już pierwszego dnia spacerowaliśmy po Żelazowej Woli – miejscu, w którym szukaliśmy śladów naszego największego kompozytora Fryderyka Chopina.

Zaraz po dotarciu do Warszawy czekało nas zwiedzanie Stadionu Narodowego – to nie lada atrakcja, zważywszy fakt, że mogliśmy zobaczyć ten obiekt z największymi szczegółami i zasiąść na jego trybunach.

Widzieliśmy też autentyczny fragment muru Getta Warszawskiego.

Wieczór tego dnia, to też niezwykłe wydarzenie, bowiem wjechaliśmy na 30-ste piętro Pałacu Kultury i Nauki – skąd mogliśmy podziwiać wieczorną panoramę Warszawy.

Drugi dzień był jeszcze bardziej wyczerpujący. Najpierw zwiedzanie pięknych Warszawskich Łazienek w jesiennej scenerii, a później Stare Miasto i wizyta w Zamku Królewskim. Następnie na własnych nogach przemierzaliśmy i podziwialiśmy cudowne miejsca turystyczne Śródmieścia.

Obejrzeliśmy też zmianę warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Wieczorem z kolei udaliśmy się do Wilanowa, by podziwiać przepiękne Wilanowskie Ogrody Świateł – czuliśmy się jak w bajce!

Ostatni dzień naszej wyprawy był niesamowity. Najpierw podziwialiśmy przepiękny Wojskowy Cmentarz Powązkowski. Potem udaliśmy się na największą atrakcję naszej wycieczki, a mianowicie do Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym pobyt zrobił na nas niesamowite wrażenie, a wiedza tam zdobyta na pewno zaowocuje na lekcjach.

Tuż przed wyjazdem czekała nas jeszcze wizyta w Centrum Nauki Kopernika, gdzie mogliśmy się bawić, uczyć i „szaleć” do woli.

Dziękujemy uczestnikom, cieszymy się, że pomimo wyczerpującego programu zachowaliście się świetnie podczas wyjazdu, że daliście radę i spisaliście się na medal!

Autorzy: EwaSzybiak-Lewandowska, Magdalena Stratyńska, Michalina Pelczyk, Aleksandra Szymkowiak

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY