Obchody Dnia Patrona Szkoły

Obchody Dnia

Obchody Dnia Patrona Szkoły Podstawowej nr 1 w Kórniku – Tytusa Działyńskiego

10 października społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Kórniku uroczyście obchodziła Dzień Patrona – hrabiego Tytusa Działyńskiego, jednego  z najważniejszych działaczy społecznych i patriotów Wielkopolski. Tegoroczne obchody miały wyjątkowy charakter, łącząc tradycję z nowymi inicjatywami, które miały na celu upamiętnienie wkładu rodziny Działyńskich w rozwój regionu oraz edukację.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, w której uczestniczyli zarówno uczniowie, jak i nauczyciele oraz zaproszeni goście. Liturgia była symbolicznym momentem, w którym społeczność szkolna mogła wyrazić wdzięczność za dziedzictwo pozostawione przez Tytusa Działyńskiego, a także modlić się o dalszy rozwój szkoły w duchu wartości, które reprezentował.

Po mszy uczniowie wzięli udział w przedstawieniu teatralnym poświęconym życiu Tytusa Działyńskiego oraz jego wnuka, Władysława Zamoyskiego. Spektakl, przygotowany przez szkolny zespół teatralny, ukazał zarówno działalność patriotyczną Działyńskiego, jak i wkład Zamoyskiego w rozwój gospodarczy i społeczny Polski. Uczniowie wcielili się w role historycznych postaci z pasją i zaangażowaniem, przybliżając zebranym bogatą historię rodu Działyńskich, ich patriotyzm, walkę o polskość oraz troskę o rozwój narodowy i kulturalny Wielkopolski. Występ uświetnił szkolny chór, śpiewając piosenkę autorstwa Marii Zamoyskiej.

Zwieńczeniem obchodów było uroczyste otwarcie nowego ogrodu szkolnego, który powstał dzięki staraniom Rady Rodziców przy wsparciu Miasta i Gminy Kórnik, Fundacji Zakłady Kórnickie i Szkółek Kórnickich. Ogród, będący miejscem zarówno rekreacji, jak i edukacji, ma na celu wzbogacenie szkolnej przestrzeni o elementy sprzyjające integracji uczniów oraz rozwijaniu ich świadomości ekologicznej. Podczas uroczystości otwarcia, przedstawiciele Rady Rodziców oraz Fundacji wyrazili nadzieję, że ogród stanie się symbolem współpracy całej społeczności szkolnej oraz inspiracją do dalszych działań na rzecz szkoły.

Obchody Dnia Patrona Tytusa Działyńskiego po raz kolejny przypomniały o istotnej roli edukacji w kształtowaniu przyszłych pokoleń. Dzięki takim inicjatywom uczniowie mogą czerpać z bogatego dziedzictwa historycznego, jednocześnie ucząc się wartości, które wykraczają poza szkolne mury.

Wiadomości z życia naszej szkoły

lis
Konsultacje Indywidualne
paź